W pamięci wiecznie żywi

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

W dniu 24 września 2009r w Gimnazjum nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły oraz Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie odbyły się coroczne biegi przełajowe poświęcone pamięci ofiar września. W ten nietypowy sposób uczniowie oddali hołd bohaterom 1939 roku.

***

Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego w obecności pocztów sztandarowych.

Podniosły charakter podkreślała obcość zaproszonych gości i przedstawicieli władz oraz kombatantów, w osobach, sekretarz P. M. Watras oraz przedstawiciel 27 Wołyńskiej Dywizji P.K. Kasprowicz.

Do biegu przystąpili wychowankowie przedszkoli, uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum, dając wyraz patriotycznej postawy.

Uwiecznieniem uroczystości było nagrodzenie zwycięzców biegu medalami i statuetkami.

Każdy uczestnik biegu otrzymał jabłko w ramach promocji zdrowego stylu życia.

Zapraszamy do wspólnego udziału w uroczystościach za rok !

***

Wyniki biegów

Przedszkolaki i „Zerówka”.
W biegu tym uczestniczyły 40 dzieci z Przedszkola nr 1 pod opieką Pań Katarzyny Iwańczuk i Agnieszki Siejko, 22 z Przedszkola nr 5 pod opieką Pań Agnieszki Ziółkowskiej i Agnieszki Bogóckiej i 18 ze Szkoły Podstawowej nr 1 pod opieką Pani Renaty Paczyły

Dziewczęta
1. Martyna Hrycuniak;
2. Tomiska Aleksandra;
3. Julia Naja

Chłopcy
1. Marcel Bartnik;
2. Domniki Trych;
2. Jakub Leśniak

***

Szkoła podstawowa

Dziewczęta

Klasy pierwsze:
1. Malwina Stecko;
2. Aleksandra Kopeć;
3Wiktoria Malinowska

Klasy drugie:
1. Diana Stawarka;
2. Dominika Flaks;
2. Aleksandra Błaszczak

Klasy trzecie:
1. Klaudia Paluch;
3. Oktawia Wygadańczuk;
3. Agnieszka Szajnoga

Klasy czwarte:
1. Dagmara Pal;
2. Oliwia Świątek;
3. Karolina Waś

Klasy piąte:
1. Klaudia Szendrak;
2. Aleksandra Mosek;
3. Klaudia Flaks

Klasy szóste:
1 Kornelia Pawłasek;
2. Paulina Martula;
3. Natalia Mosek

***

Chłopcy

Klasy pierwsze:
1. Mikołaj Pietrusiewicz;
3. Adam Skwarek;
3. Dziedzic Bartłomiej

Klasy drugie:
1. Maciej Pal;
2. Konrad Stronkowski;
3. Krzysztof Kraczkowski

Klasy trzecie:
1 Mateusz Tarnawski;
2. Sławomir Olko,
3. Szymon Klain

Klasy czwarte:
1. Kacper Pietrusiewicz;
2. Bartłomiej Janicki;
3. Piotr Mazurek

Klasy piąte:
1. Tomasz Mazur;
2. Piotr Szuryński;
3. Jakub Mielniczek

Klasy szóste:
1. Marek Beń;
2. Arkadiusz Melasa;
3. Pogwizd Korad

***

Gimnazjum

Dziewczęta

Klasy I:
1. Dominika Stecko;
2. Paulina Palonka,
3. Klaudia Jagodzińska

Klasy II:
1. Dorota Wójcicka;
2. Natalia Wielosz;
3. Katarzyna Zachaj

Klasy III:
1. Dorota Furlepa;
2. Wioletta Mojsym;
3. Wioletta Gruszczyńska

***

Chłopcy:

Klasy I:
1. Adrian Wawrzaszek;
2. Kamil Harapiuk;
3. Krzysztof Lisowski

Klasy II:
1. Piotr Klaina;
2. Patryk Antonowicz;
3. Damian Tarasiuk

Klasy III:
1. Szymon Łopocki;
2. Damian Harapiuk;
3. Bartłomiej Nowak

***

Komunikat sporządził Organizator

_________________________________________________

zobacz zdjęcia »
_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009