17 kwietnia 2024

W Przewodowie spadł pocisk produkcji rosyjskiej – komunikat MSZ

Wczoraj, o godzinie 15:40 na terenie wsi Przewodów w powiecie hrubieszowskim w województwie lubelskim spadł pocisk produkcji rosyjskiej, w wyniku czego śmierć poniosło dwóch obywateli Rzeczypospolitej Polskiej – poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

– W dniu 15 listopada 2022 r. miał miejsce kolejny wielogodzinny zmasowany ostrzał całego terytorium Ukrainy i jej infrastruktury krytycznej prowadzony przez siły zbrojne Federacji Rosyjskiej. O godzinie 15:40 na terenie wsi Przewodów w powiecie hrubieszowskim w województwie lubelskim spadł pocisk produkcji rosyjskiej, w wyniku czego śmierć poniosło dwóch obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. W związku z tym zdarzeniem minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau wezwał ambasadora Federacji Rosyjskiej do MSZ z żądaniem niezwłocznego przekazania szczegółowych wyjaśnień – poinformował około północy w wydanym komunikacie rzecznik prasowy MSZ Łukasz Jasina.

W związku z sytuacją zaistniałą w naszym powiecie, Prezydent RP Andrzej Duda na środę 16 listopada, na godz. 12.00, zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Prezydent RP rozmawiał w trybie pilnym z Prezydentem USA Joe Bidenem. Andrzej Duda rozmawiał też z Prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim oraz Premierem Wielkiej Brytanii Rishim Sunakiem – poinformowało Biuro Bezpieczeństwa narodowego.

­

Rzecznik rządu Piotr Müller przekazał, że w związku z zaistniałą sytuacją kryzysową zapadła decyzja o podniesieniu gotowości bojowej niektórych jednostek wojskowych i służb mundurowych.

W powiecie hrubieszowskim zwołano sztab kryzysowy – poinformowało Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie.

­

­

źródło, grafika: MSZ


ZDJĘCIA:

­

fot. nadesłane


Zobacz też:

Wybuch w Przewodowie. Nie żyją dwie osoby [ZDJĘCIA]

Wybuch w Przewodowie. Nie żyją dwie osoby [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →