15 lipca 2024

Waluta w Australii

Podczas wyjazdu w celach turystycznych cz też służbowych, warto posiadać w portfelu walutę danego kraju. Umożliwia to korzystanie z lokalnych atrakcji turystycznych, komunikacji i oferty gastronomicznej, dlatego wizyta w kantorze powinna być obowiązkowym punktem przed planowanym wyjazdem.

Reklamy

Materiał reklamowy

 

Dolar australijski jest narodową walutą Australii, oraz na terytoriach zamorskich, którą koniecznie warto mieć w portfelu podczas zwiedzania tego kraju.

Reklamy

Obecnie popularnym pomysłem na spędzenie wakacji lub weekendu jest turystyka handlowa. Przeznaczona dla osób, które uwielbiają robić zakupy bez względu na to w jakim miejscu się znajdują. W wielu sklepach istnieje możliwość płatności również kartami płatniczymi, przed wyjazdem warto jednak odwiedzić kantor i wymienić lokalną walutę na dolary. Na wczasach sklepy z pamiątkami są oblegane, a turyści wydają duże sumy pieniędzy na tego typu gadżety. Podczas zwiedzania Australii warto przywieść ze sobą słynny australijski bumerang, należący do najchętniej kupowanych pamiątek.

Praktycznym rozwiązaniem są także internetowe kantory, dzięki którym można dokonać wymiany waluty online, w sytuacji gdy wakacyjny budżet okazał się niewystarczający. Pieniądz australijski jest stosunkowo stabilną walutą na rynku światowym w porównaniu z innymi popularnymi walutami. Często mylony jest z dolarem amerykańskim, ze względu na nazewnictwo – są to jednak zupełnie odrębne waluty.

Reklamy

Dla osób emigrujących na stałe do Australii kurs dolara stanowi atrakcyjną zachętę do podjęcia pracy i otrzymywania wynagrodzenia w tej walucie.

W historii waluta Australii zajmuje szczególnie miejsce, ze względu na to, że byłą pierwszym tzw. plastikowym pieniądzem na świecie wprowadzonym w 1990 roku. Również będące obecnie w obiegu banknoty nawiązują do czasów kolonialnych i tradycji. 

Planując wyjazd zagraniczny warto zwrócić uwagę na aktualne notowania obowiązującej tam waluty, zarówno w przypadku krótkich wycieczek jak i dłuższego pobytu. Australia jest krajem wyróżniającym się bogactwem kulturowym, co przyciąga wielu głodnych wrażeń turystów.