14 czerwca 2024

Warsztaty fotograficzne w Zespole Szkół nr 1

Pan Marek Ryś – artysta, fotograf, prezes Towarzystwa Fotograficznego Ziemi Hrubieszowskiej, zechciał poprowadzić Warsztaty Fotograficzne zorganizowane w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie, w poprzedni piątek, 11 października.

Reklamy

Zaproszony gość, dzięki swojej otwartości i życzliwości, szybko nawiązał kontakt z zainteresowaną tematem fotografii młodzieżą. Ciekawie opowiadał o swoim hobby, pracy i zainteresowaniach. Zapoznawał młodych ludzi z tajnikami swojej pasji. Wskazywał błędy jakie najczęściej popełniają amatorzy. Namawiał młodych ludzi do robienia zdjęć, które pozwalają rozwijać wyobraźnię, tak potrzebną do wykonywania oryginalnych zdjęć.

Pan Marek Ryś zaprezentował sprzęt służący do profesjonalnej fotografii. Powiedział nam o wielu interesujących rzeczach niezbędnych do robienia zdjęć (np. o ISO), a swój wykład zilustrował barwną prezentacją. Uczestnicy obejrzeli również regionalne, okolicznościowe albumy ze zdjęciami autorstwa zaproszonego gościa.

Reklamy

Po części teoretycznej ruszyliśmy w plener. Jako, że mamy piękną jesień, wybraliśmy się do pobliskiego lasu. Tam fotografowaliśmy naturę, a także  ludzi. Bardzo nam się to spodobało, zwłaszcza, że swojego profesjonalnego aparatu użyczył nam sam „mistrz” ( laureat wielu konkursów fotograficznych). Prowadzący zajęcia przekazał nam też albumy „ Mój bohater i jego historia”, który jest efektem działań Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego. My podarowaliśmy artyście skromny, jesienny wrzos, symbol obecnej pory roku.

Panu Markowi serdecznie dziękujemy za udzielone rady, podzielenie się wiedzą i doświadczeniem oraz poświęcony czas. Była to również wspaniała okazja służąca integracji grupy. Wszystko to zawdzięczamy Panu Markowi oraz nauczycielowi poloniście, który zorganizował spotkanie w ramach działalności Szkolnego Koła Dziennikarskiego. W warsztatach wzięło udział 19 uczniów. Dla części uczestników będzie to początek przygody z fotografią.

Reklamy

Kto wie, może ktoś z nas zasili szeregi prężnie działającego Towarzystwa Fotograficznego  Ziemi Hrubieszowskiej? Zainteresowanych odsyłamy na stronę Towarzystwa

http://www.tfzh.hrubieszow.info/index.htm

 

Sylwia Nizio – kl. III T4d / Daniel Buchowiecki