6 grudnia 2023

Warsztaty teatralne w Kościuszce

15 kwietnia 2014 roku w auli Zespołu Szkół nr 3 odbyły się warsztaty teatralne dla młodzieży naszej szkoły oraz dla uczniów szkół gimnazjalnych Hrubieszowa. Warsztaty poprowadził reżyser teatralny pan Stefan Szaciłowski.

Reklamy

Zajęcia przygotowane przez pana Szaciłowskiego, osobę związaną z Hrubieszowem poprzez rodzinne powiązania z ostatnią właścicielką dworku Du Chateau Marią Julią z Mazarakich du Chateau, wdową po Juliuszu du Chateau, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów.

Ponad 100 osób najpierw wysłuchało z zaciekawieniem wykładu pana Stefana na temat teatru i gry aktorskiej, przerywanego anegdotami z życia scenicznego znanych artystów polskich scen, a później z zaangażowaniem wzięło udział w warsztatach teatralnych, które polegały na zgraniu scen wymyślonych przez pana reżysera.

Reklamy

Widownia również brała żywy udział w tym improwizowanym spektaklu, oceniając grę swoich kolegów i koleżanek. Pan Szaciłowski nauczył nas m.in. odróżniać grę aktorską fałszywą od prawdziwej. Ta umiejętność przyda się z pewnością podczas wizyty w niejednym teatrze. Cieszy nas również fakt, że z naszego zaproszenia do uczestnictwa w warsztatach teatralnych skorzystali licznie uczniowie hrubieszowskich gimnazjów – dwójki i trójki.

Spotkanie zorganizował nauczyciel języka polskiego Robert Szwanc.


źródło: ZS nr 3 (rosz)