Wianki

Niestety pogoda w drugi dzień Nadbużańskich Spotkań Artystycznych zawiodła i część zaplanowanego widowiska poetycko – muzycznego „Noc Kupały” odbyło się w Kawiarni HDK.

Reklamy

Na placu przed Hrubieszowski Domem Kultury zdążył wystąpić Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej, ale już pod koniec jego programu, padający dotąd umiarkowanie deszcz zamienił się w nawałnicę.

Zarówno artyści, jak i widzowie schować się musieli w gościnnych pomieszczeniach HDK, gdzie w kawiarni zaimprowizowano zasępczą scenę (niestety nie można było skorzystać z sali widowiskowej, która służyła w tym dniu za magazyn stoisk Jarmarku Hrubieszowskiego).

Widowisko teatralno – muzyczne tematyką nawiązujące do słowiańskich tradycji obchodzenia świętowaniem: najkrótszej letniej nocy, szukania kwiatu paproci i puszczania wianków na wodę zaprezentowały zespoły ACRYMONIUM, ARLEKINO i GAMA.

Najbardziej szkoda korowodu i przedstawienia obyczaju rzucania wianków, który za przyczyną deszczu odbył się w dość przyspieszonym tempie i okrojonej wersji.

Cóż… czasami tak z aurą bywa, że naprzeciw jest nawet najlepszym zamysłom ludzkim.

zobacz zdjęcia >>