15 czerwca 2024

Wieczór z kolędą w Brodzicy

HrubieszówBrodzica

Reklamy

10 stycznia 2010 r. w Brodzicy odbył się Wieczór z kolędą. Dzieci i młodzież przygotowali widowisko „Dary dla Jezuska”. Po widowisku Koło Gospodyń Wiejskich zaprosiło wszystkich na słodki poczęstunek i wspólne śpiewanie kolęd w akompaniamencie gitary.

***

Reklamy

Pod koniec tego wieczoru pojawiła się główna atrakcja, czyli Święty Mikołaj, który najmłodszym mieszkańcom Brodzicy wręczył prezenty.

W tym roku odstąpiono od tradycyjnych jasełek. Widowisko przedstawione przez młodych artystów z Brodzicy przedstawiało sceny przekazywania darów dla Jezusa. Jednak nie było to mirra, kadzidło i złoto lecz przedmioty współczesne, które niosły ze sobą symbolikę. I tak kula ortopedyczna była wotum dziękczynnym za opiekę nad chorymi, „ostatnia paczka papierosów” symbolizowała opiekę Chrystusa nad osobami uzależnionymi itp.

Reklamy

Mikołaj natomiast tradycyjnie odpytywał dzieci z wierszyków, piosenek, pacierza. Prezent znalazł się też dla Sołtysa, który na paczkę musiał zasłużyć śpiewając wraz z zebranymi kolędę (klęcząc przed Mikołajem).

Wójt i Przewodniczący Rady Gminy Hrubieszów organizatorom imprezy ufundowali nagrodę.

***

Info i foto:
Sołectwo Brodzica

_________________________________________________

Zdjęcia z imprezy »

Zdjęcia z Mikołajem »

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2010