26 maja 2024

Wiedźmin, rock i Klopp w nowym Skafandrze

Miłośnicy Wiedźmina z radością przyjęli informację, że Amerykanie wyprodukują film na podstawie książki Andrzeja Sapkowskiego, którą wyreżyseruje Tomasz Bagiński. Gazeta „Skafander” podaje nową informację, która również powinna zainteresować fanów przygód Geralta z Rivii.

 

Chodzi o konkurs Fantastic@2016 sprawdzającego wiedzę na temat książki „Wiedźmin: Ostatnie życzenie”. Zgłoszenia trwają do 15 stycznia 2016 r.

W temacie konkursów „Skafander” przypomina także o Konkursie Matematycznym, VI Konkursie Języka Angielskiego oraz VII Zamojskim Dyktandzie, na które można się zgłosić już tylko do najbliższego piątku, tj. do 4 grudnia. Ci, którzy z kolei dobrze radzą sobie w tworzeniu wierszy lub opowiadań, mogą wziąć udział w konkursie „Zima w moich oczach”. A ci, którzy lubią muzykę rockową właśnie w „Skafandrze” znajdą konkurs, w którym do wygrania jest płyta „Nowa Lubelska Muzyka 2”.

Pod względem muzycznym „Skafander” kontynuuje cykl „Schodzimy do garażu”. Tym razem autor cyklu Dominik Kleszko zaprezentował zespoły z Krasnegostawu – Haust, Lemon Squeezer oraz Logic In Action!

Kolejny cykl, który już „zadomowił się” w gazecie, to „Czy słyszymy, jak mówimy”. Autorka Beata Śniechowska zwraca uwagę na najczęściej popełniane błędy językowe w codziennej mowie i wskazuje, jakie powinny być prawidłowo używane formy. Rzecz przydatna dla wszystkich, którzy chcą wysławiać się poprawnie po polsku.

Nie potrzeba wcale wyjeżdżać do Anglii, czy Irlandii, u nas na miejscu można zarobić kilka tysięcy euro – przekonuje Przemysław Panas, szef firmy Panas Transport. Znany przedsiębiorca dzielił się z zamojskimi studentami swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz funkcjonowania na rynku pracy.  Więcej w tym temacie w „Praca to dobro, a firma to matka żywicielka”.

Jak zwykle, gazeta dużo miejsca poświęca na sport. Jestem The Normal One – mówi o sobie Jürgen Klopp, nowy trener FC Liverpoolu. To właśnie dawnemu trenerowi Borussi Dortmund, pod którego skrzydłami na gwiazdę wyrósł Robert Lewandowski, swój tekst poświęcił Bartłomiej Wojnarowski. Poza tym o sukcesach sportowych studentów oraz o reaktywacji koszykówki w Zamościu.

Tematem z pierwszej strony są nowości w ofercie PWSZ w Zamościu. Gazeta informuje między innymi o tym, że uczelnia otwiera dwa nowe kierunki studiów – finanse i rachunkowość oraz bezpieczeństwo narodowe. Planowana jest także budowa kliniki oraz bezpłatne studia popołudniowe.

Dużo różności w nowym numerze – zachęcamy do lektury!

 

Nowy numer Skafandra do pobrania:

http://www.gg.pl/dysk/hOu9e278qG-rheu9e278tF0/Skafander%20nr%2013%20(77).pdf