23 lipca 2024

Więźniowie pomagali w odśnieżaniu

W dniach 5 – 7.02 2014 r. z inicjatywy Zakładu Karnego w Hrubieszowie i dyrekcji Domu Kultury w Hrubieszowie skazani z tutejszej jednostki penitencjarnej pomagali przy odśnieżaniu terenu przy placówce HDK.

Reklamy

Grupa 33 osadzonych pod nadzorem funkcjonariuszy została skierowana do prac związanych z usuwaniem śniegu i lodu z placu należącego do hrubieszowskiego domu kultury oraz przyległych chodników i parkingów.

W hrubieszowskim zakładzie karnym 25 skazanych pracuje również przy pracach publicznych w ramach stałych umów podpisanych  z instytucjami samorządowymi i pozarządowymi. Osadzeni odśnieżają wyznaczone przez zatrudniających miejsca oraz rejony. Głównie są to chodniki, parkingi oraz tereny przy instytucjach, szkołach.

Reklamy

Ponadto skazani w ramach zatrudnienia nieodpłatnego na rzecz zakładu karnego na bieżąco odśnieżają teren jednostki oraz przyległe do niego parkingi.

Zakład karny jest gotowy również na wypadek sytuacji, gdy opady zwiększą się. Dysponujemy bowiem  dodatkową grupą 15 osadzonych którzy w każdej chwili są gotowi do podjęcia działań związanych z nadmiernymi opadami śniegu i usuwaniem ich skutków.

Reklamy

 

Zdjęcia:

http://www.sw.gov.pl/pl/okregowy-inspektorat-sluzby-wieziennej-lublin/zaklad-karny-hrubieszow/news,21477,akcja-zima.html

 

źródło i fot. ZK Hrubieszów