Wizyta studyjna burmistrza Hrubieszowa w Norwegii

Burmistrz Hrubieszowa – Marta Majewska, uczestniczy w trzydniowej wizycie studyjnej w Norwegii.

Reklamy

 

Hrubieszów znalazł się w ostatnim etapie projektu „Rozwój Lokalny”, finansowanego ze środków norweskich i walczy o 40 milionów złotych, czyli o 100 procent dofinansowania, bez udziału środków własnych.

W związku z tym, burmistrz Marta Majewska, wraz z innymi samorządowcami z Polski, uczestniczy w trzydniowej wizycie studyjnej w Norwegii.

Pierwszego dnia Marta Majewska odwiedziła Ambasadę Rzeczpospolitej Polskiej w Norwegii i spotkała się z Ambasador Nadzwyczajną i Pełnomocną RP w Królestwie Norwegii – Iwoną Woicką-Żuławską.

W ramach wizyty studyjnej, będą prowadzone rozmowy z przedstawicielami norweskich miast oraz norweskimi ekspertami, w celu realizacji hrubieszowskiego projektu finalnego.

Drugi dzień rozpoczęty został od powitania przez  burmistrza Oslo  Fredrikstad – Jon – Ivar Nygard. Dzięki rozmowom z przedstawicielami gmin norweskich i specjalistami z różnych dziedzin, goście z Polski poznają rozwiązania, jakie stosuje się w systemie norweskim, dotyczące m.in.: planów rozwoju miasta i zagospodarowania terenu, zasad etycznych, służby zdrowia, kontroli, zarządzania i audytu w gminach.

 

info i fot. UM Hrubieszów

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Hrubieszów walczy o 10 milionów euro z funduszy norweskich