18 czerwca 2024

Wybuch bomby

Przed wejściem do Dworca PKS w Hrubieszowie wybuchła bomba. Na skutek wybuchu uszkodzeniu uległ budynek Dworca i stojący przed nim autobus. Byli ranni…

Reklamy

Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń, jakie odbyły się dzisiaj na terenie Dworca PKS. Były to ćwiczenia zgrywające dla jednostek KSRG pod kryptonimem „Wybuch”.

Tematem ćwiczeń było doskonalenie działań ratowniczo-gaśniczych oraz współdziałania z innymi służbami ratowniczymi w przypadku ataku terrorystycznego.

Reklamy

W ćwiczeniach wzięły udział następujące jednostki OSP Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego: Dołhobyczów, Mircze, Trzeszczany, Teptiuków, Dziekanów, Uchanie i Horodło oraz zastępy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Hrubieszowie.

Ćwiczenia miały następujący przebieg…

Reklamy

O 11.30 pracownik PPKS Hrubieszów powiadomił Straż o wybuchu na terenie dworca PKS w Hrubieszowie. Na miejsce natychmiast udały się jednostki straży pożarnej, policji i pogotowia ratunkowego.

Strażacy przystąpili do wyznaczenia i zabezpieczenia strefy zagrożenia, ugaszenia płonącego autobusu oraz ewakuacji i zabezpieczenia medycznego poszkodowanych.

Policja ograniczyła ruch na ul. Nowej, dokonała przeszukania miejsca zdarzenia pod względem materiałów niebezpiecznych.

Pogotowie ratunkowe udzieliło pierwszej pomocy medycznej i odtransportowało rannych do szpitala.

Ponieważ Dworzec uległ poważnym zniszczeniom, w działaniach uczestniczył Inspektor Nadzoru Budowlanego i Pogotowie energetyczne.

Całe szczęście, że były to tylko ćwiczenia…

I miejmy nadzieję, że nigdy nie będzie musiało dojść do prawdziwej akcji tego typu.

Tekst P. Sendecki, mac.
red.: mac

zobacz fotki >>