14 kwietnia 2024

Wypadek przy pracy

Hrubieszów

Wczoraj w miejscowości Gołębie gm. Dołhobyczów 39 – letni mężczyzna doznał rozległego urazu głowy podczas naprawy koła w wozie przy ciągniku rolniczym. Poszkodowanego przewieziono do szpitala.

Policja apeluje o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, o zachowanie szczególnej ostrożności i przewidywanie ewentualnych zagrożeń.

Wczoraj dyspozytor pogotowia ratunkowego powiadomił dyżurnego hrubieszowskiej komendy Policji, że na pogotowie przywieziono mężczyznę, który doznał rozległego urazu głowy, w wyniku wypadku przy pracy. Policjanci ustalili, że 39 – letni mężczyzna naprawiał koło w wozie podpiętym do ciągnika rolniczego. Po napompowaniu koła chciał sprawdzić czy nie uchodzi powietrze. W tym czasie najprawdopodobniej w wyniku nadmiernego ciśnienia jedna z części metalowych felgi oderwała się od śrub mocujących i uderzyła go w głowę. W tym czasie na podwórku znajdował się ojciec poszkodowanego, który usłyszał głośny huk i zobaczył jak jego syn upada na ziemię. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami głowy trafił do szpitala.

***

Sezon prac polowych to szczególny okres w którym wzrasta liczba wypadków przy pracy. Policjanci apeluje o szczególną rozwagę, przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, o zachowanie szczególnej ostrożności i przewidywanie ewentualnych zagrożeń. W tym czasie nie zapominajmy także o bezpieczeństwie najmłodszych. Przyczyną, wielu wypadków z udziałem dzieci jest nie tylko brak wyobraźni najmłodszych, ale również lekkomyślność opiekunów. Zwracajmy uwagę na to gdzie i czym bawią się nasze pociechy. Ciekawe świata często nie zdają sobie sprawy z grożących im niebezpieczeństw. Pamiętajmy, że to na nas dorosłych spoczywa obowiązek opieki nad najmłodszymi.

info
KPP w Hrubieszowie

Hrubieszow LubieHrubie 2009