Wyróżnienie dla ks. Andrzeja Puzona. Lubelska gala podsumowująca 100. Rocznicę Powstania Policji Państwowej

W Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się wczoraj uroczysta Gala podsumowująca 100-rocznicę powołania Policji Państwowej. Wyróżnienie w kategorii „Osobowość” otrzymał m.in. ks. Andrzej Puzon.

Reklamy

 

Jubileusz wyjątkowego wydarzenia jakim jest 100-rocznica powołania Policji Państwowej policjanci z lubelskiego garnizonu Policji rozpoczęli od uroczystości związanej z nadaniem patrona Garnizonowi Policji Lubelskiej, którym został insp. Tadeusz Tomanowski, Komendant Okręgu IV Lubelskiego Policji Państwowej. W ciągu minionych miesięcy w wielu komendach organizowano wystawy i konferencje, zbiórki krwi i wydarzania sportowe.

Wczoraj w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się uroczysta Gala podsumowująca ten jubileusz. Partnerami tego wydarzenia byli: Samorząd Województwa Lubelskiego oraz Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związeku Zawodowego Policjantów woj. lubelskiego.

Podczas tego wydarzenia Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie podziękował tym, którzy w sposób szczególny wspierają pracę lubelskiego Garnizonu Policji, a tym samym  przyczyniają się do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Lubelszczyzny.

Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie powołana została Kapituła, która przyznała wyróżnienia i podziękowania w kategoriach: Samorząd, Instytucja, Osobowość, Projekt oraz  Media.

W kategorii „Samorząd” wyróżnieni zostali: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Urząd Miasta Lublin, Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim, Urząd Miasta w Janowie Lubelskim oraz Urząd Miasta Dęblin.

W kategorii „Instytucja” wyróżnienia otrzymali: Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych im. Generała Władysława Andersa w Chełmie,  Totalizator Sportowy Sp. z o.o., Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie oraz Zarząd Wojewódzki NSZZP woj. lubelskiego.

Pan Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru-Mru, ks. Andrzej Puzon z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie oraz Pan Andrzej Szyszko – Prezes Społecznego Komitetu Mieszkańców Lublina – Bronowice to z kolei wyróżnieni w kategorii „Osobowość”.

W kategorii „Projekt”  wyróżniania otrzymali pomysłodawcy i realizatorzy projektów profilaktycznych: „Sam decyduj, wybierz życie”, Przyjazna Zebra oraz „Bieg po Uśmiech”. Są nimi Pani Iwona Mańka, Pan Marcin Nowak oraz Pan Dariusz Krysiak.

W kategorii „Media” Kapituła przyznała wyróżniania Rozgłośni Polskiego Radia Lublin oraz Zamojskiej Telewizji Internetowej.

„…Ta Gala to podziękowanie dla Was wszystkich za wkład, który wnosicie w bezpieczeństwo…”– powiedział szef lubelskiego garnizonu Policji inspektor Robert Szewc. Komendant podziękował także władzom administracji rządowej i samorządowej za współpracę.

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie podziękował wszystkim funkcjonariuszom lubelskiego garnizonu Policji i pracownikom za trud pełnionej służby, profesjonalizm i oddanie.

Uroczystą galę uświetnił koncert gwiazd muzyki rozrywkowej. Przed publicznością wystąpili wybitni artyści: Natalia Wilk – wokalistka, nauczyciel śpiewu, absolwentka wokalistyki na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa, Agnieszka Wiechnik – wokalistka i autorka tekstów, uczestniczka takich programów jak Bitwa Na Głosy, czy Must Be The Music, Tomasz Korpanty – wokalista i gitarzysta związany artystycznie z zespołem „De Mono”, Andrzej Pawka – wokalista zespołu „Pawkin”, Paulina Zarębska – instruktorka, tancerka oraz choreograf w Studiu Tańca UDS oraz Kinga Wołoszyn – stypendystka Marszałka Województwa Lubelskiego.

Artyści wystąpili przy akompaniamencie Okiestry Tomasza Momota. W wykonaniu orkiestry mogliśmy wysłuchać takich utworów jak np. „Przed Nocą i Mgłą” pochodzącą z popularnego serialu „07 zgłoś się”.

Podczas gali prowadzona była zbórka na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom Po Poległych Policjantach.

 

źródło, wideo, fot. KWP Lublin / AK