23 maja 2024

Wystawa sportowa w Muzeum

W Hrubieszowskim Muzeum odbyło się kolejne spotkanie pasjonatów lokalnego sportu w sprawie organizowanej wystawy o hrubieszowskim sporcie.

br />Do dyspozycji wystawy jest już sporo różnych eksponatów, pucharów, zdjęć, proporczyków, medali, sprzętu sportowego, ale od przybytku głowa nie boli, dlatego zapraszamy w dalszym ciągu do przynoszenia do Muzeum przedmiotów będących świadectwem związków ze sportem. Po wystawie wszystko będzie zwrócone.

Do najstarszych ze zgromadzonych dotąd zbiorów należy zaliczyć medal zdobyty w biegu przełajowym w Krakowie w 1937 r. przez Leona Duławskiego i kryształową paterę wywalczoną przez rotmistrza Michała Radzimińskiego w 1938 r. w Łucku w jeździe konnej.

Plan zakłada, że uroczyste otwarcie wystawy odbyłoby się 10 marca 2006 r. Po wstępnych rozmowach, na otwarcie wystawy przyjechałby z Warszawy dwukrotny olimpijczyk, trzykrotny uczestnik Mistrzostw Europy w biegach na 400 m. i szt. 4 x 400 m., były uczeń szkoły mechanicznej Stanisław Swatowski, byłby montaż słowo – muzyczny, piramidy gimnastyczne, referat itp.

Zapraszamy ze swoimi trofeami sportowymi do Muzeum w Hrubieszowie.

Marek Kitliński