20 maja 2024

XIII Dzień Papieski w Zespole Szkół nr 3

13 października nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół nr 3 (Kościuszko) wraz z Dyrekcjami i przedstawicielami innych szkół znajdujących się na terenie parafii wzięli w Kościele Garnizonowym o godz. 9.30 czynny udział w obsłudze liturgicznej Mszy Świętej.

W niedzielę 13 października obchodziliśmy XIII Dzień PapieskiHasłem tegorocznego święta były słowa: „Jan Paweł II – papież dialogu”. Jak co roku z inicjatywy ks. Prałata Andrzeja Puzona, wielkiego „Przyjaciela naszej szkoły” i proboszcza Parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Dzień Papieski połączony był z Dniem Edukacji Narodowej.

W tym dniu Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół nr 3 wraz z Dyrekcjami i przedstawicielami innych szkół znajdujących się na terenie parafii wzięli w Kościele Garnizonowym o godz. 9.30 czynny udział w obsłudze liturgicznej Mszy Świętej. Naszą uroczystość zaszczycił swoją obecnością i ubogacił wygłoszonym Słowem Bożym Dyrektor Szkół Katolickich w Zamościu i Diecezjalny Wizytator Katechetyczny ks. dr Robert Strus.

W ramach obchodów Dnia Papieskiego już tradycyjnie uczniowie wraz z katechetami przygotowali w szkole okazjonalną gazetkę. W rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową – 16 października w szkole zostanie przeprowadzony Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. Przedmiotem konkursu będzie znajomość encykliki „Ut unum sint”. 

Zgodnie z przesłaniem, jakie nam pozostawił Papież Polak, w duchu ekumenizmu i jedności wszystkich chrześcijan zaplanowane są wycieczki przedmiotowe (w ramach lekcji katechezy) do hrubieszowskiej cerkwi p. w. Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny. Dzięki niezwykłej serdeczności i otwartości ze strony ks. Jana Kota – Proboszcza Kościoła Prawosławnego, młodzież naszej szkoły już od lat odwiedza hrubieszowską cerkiew i pogłębia swoją wiedzę, jak mawiał Bł. Jan Paweł II o „siostrzanym Kościele Prawosławnym”. 


opr. Ewa M. (ZS nr 3)