15 czerwca 2024

XIV Sztafeta „Ogień Niepodległości” w ZHP Hufiec Hrubieszów

5 listopada do Hrubieszowa dotarł Ogień Niepodległości. Po raz XIV Sztafeta „Ogień Niepodległości”, organizowana przez Hufiec ZHP Zgierz, wystartowała, aby pobrać ogień z mogiły na cmentarzu legionistów w Polskim Lasku pod Kostiuchnówką na Ukrainie i wyruszyć z nim w prawie 700 kilometrową trasę rowerową.

Reklamy

 

Po przekroczeniu granicy Polsko-Ukraińskiej harcerze zatrzymali się w Hrubieszowie, gdzie gościła ich 3 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska przy Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie. Odbyła się uroczysta zbiórka z przekazaniem ognia, krótkim montażem słowno-muzycznym i przyrzeczeniem harcerskim, które złożyli harcerze z zastępu „Gadający potok”.

W tym ważnym momencie wspierali ich harcerze z Hufca Zgierz. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem naszych gości, ich inicjatywa godna naśladowania, otwartość na drugiego człowieka, podejście do wyznaczonego celu sprawiło, że pozostaje w nas uczucie, bycia częścią ważnej sprawy. Sztafeta 6 listopada pojechała do Zamościa, ich droga zakończy się na centralnych obchodach Święta Niepodległości w Warszawie.

Reklamy


Podziękowania za pomoc w przygotowaniu spotkania kierujemy do Gminy Miejskiej Hrubieszów oraz Dyrekcji Zespołu Szkół Miejskich Nr 3 w Hrubieszowie. Bardzo cieszy nas fakt że mamy Przyjaciół z którymi możemy iść harcerskim szlakiem.

 

CZUWAJ!

Reklamy

Drużynowa „3WDH Hrubieszów”