27 maja 2024

XV – lecie zespołu NICOLAUS

HrubieszówHrubieszów

Na scenie mogliśmy ujrzeć byłych członków grupy, współpracujących z „Nicolausem” poetów i solistów, a także Teatr Uliczny „Flag&Art”. Władze miasta i powiatu uhonorowały śpiewających Hrubieszowian dyplomami, dziękując im przy tym za wkład w rozwój kulturalny miasta.

Dnia 23. XI. 2008 w Hrubieszowskim Domu Kultury odbył się Jubileusz XV – lecia zespołu NICOLAUS. W programie pojawiły się znane utwory zespołu oraz wiele nowych propozycji.

„Nicolaus” powstał w maju 1993 r. przy parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie. Obecnie działa przy Hrubieszowskim Domu Kultury, liczy 20 osób. Jest to młodzież z hrubieszowskich gimnazjów i liceów. Na repertuar zespołu składają się pieśni i piosenki religijne, zbliżone w stylistyce do muzyki soul lub gospel, opracowane w wielogłosowej aranżacji wokalnej. Kierownikiem artystycznym zespołu jest Krzysztof Gumiela.

Zespół aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta oraz odnosi liczne sukcesy na przeglądach i festiwalach ogólnopolskich oraz międzynarodowych.

„Nicolaus” nagrał dwie kasety: „Odnajdę Cię”, „Proszę, wejdź” oraz płytę CD
„Dosięgnąć gwiazd”.

Trzeba przyznać, że swoim wykonaniem utworów podbili niejedno serce. Z okazji Jubileuszu życzymy Zespołowi dalszych sukcesów oraz wytrwałości w głoszeniu Ewangelii w tak dźwięczny sposób!

Opracowała: Anna Czernysz

zobacz zdjęcia >>

Hrubieszow 2008-11-25