Z „Mundurówki” do służb mundurowych

Dodatkowe punkty przy rekrutacji do służb mundurowych, bezpłatne poligony, mundury oraz zajęcia ze sztuk walki – to tylko część korzyści jakie niesie ze sobą wybór LO Centrum Szkół Mundurowych Zamość.

Reklamy

 

Dodatkowe punkty przy rekrutacji do służb mundurowych, bezpłatne poligony, mundury oraz zajęcia ze sztuk walki – to tylko część korzyści jakie niesie ze sobą wybór LO Centrum Szkół Mundurowych Zamość.

Zamojska „Mundurówka” jako jedyna szkoła w regionie bierze udział w Programie Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych MON. Dzięki uczestnictwu w tym projekcie uczniowie zyskują m.in. dodatkowe zajęcia na terenie jednostki wojskowej, a po zakończeniu nauki wezmą udział w szkoleniu zakończonym przysięgą wojskową. Część z uczniów odbyła już szkolenie i pełni obecnie służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej oraz w innych jednostkach wojskowych.

Reklamy

Dla osób, które chciałyby podjąć służbę w innej formacji została utworzona klasa policyjna. Absolwenci oddziału o tym profilu otrzymują dodatkowe punkty podczas rekrutacji do policji, a dzięki specjalistycznemu kształceniu zostają przygotowani do egzaminów wstępnych z wiedzy ogólnej oraz praktycznej. W związku z położeniem naszego regionu na wschodniej granicy kraju w szkole prowadzone są także klasy o profilu straż graniczna. Uczniowie tego oddziału mogą zapoznać się ze specyfiką służby i uczestniczą w zajęciach strzeleckich prowadzonych przez doświadczonych instruktorów.

Nowością w tegorocznej ofercie edukacyjnej LO CSM Zamość jest klasa o profilu: ratownictwo medyczne/pielęgniarstwo. Utworzenie takiej klasy związane jest z rosnącymi potrzebami służb mundurowych na osoby posiadające kurs pierwszej pomocy, czy też mające uprawnienia ratownicze. Jest to także szansa dla wszystkich, którzy w przyszłości pragnęliby poszerzać swoją wiedzę na kierunku pielęgniarstwo. Uczniowie klasy ratownik medyczny/pielęgniarka będą zdobywać wiedzę od praktyków, którzy zapoznają ich z realiami pracy w zawodzie. Absolwenci tego oddziału będą posiadali wiedzę i doświadczenie ułatwiające im studia i dalsze kształcenie na wybranym kierunku.

Warto też zaznaczyć, że w zamojskiej „Mundurówce” od przyszłego roku wprowadzone zostaje na stałe nauczanie cyfrowe. Jest to odpowiedź na potrzeby młodzieży, dla której nieodłącznym elementem życia staje się korzystanie z dorobku technologicznego. W LO CSM Zamość uczniowie będą zdobywać wiedzę przy użyciu platform edukacyjnych i aplikacji, które zostaną jednymi z narzędzi wykorzystywanymi na lekcji, oprócz tradycyjnych podręczników.

LO CSM Zamość to szkoła dla młodych ludzi, którzy w przyszłości pragnęliby pomagać innym m.in. poprzez służbę w formacjach mundurowych, pracę w szpitalach lub pogotowiu ratunkowym.

 

(tekst i fot. mat. partnera)