19 lipca 2024

Zalety wynajmowania pojazdów

W firmie nie obejdzie się bez różnego typu pojazdów, jednakże ich zakup wiąże się z koniecznością poniesienia dużych nakładów finansowych. Można także wziąć kredyt na auto, ale znacznie częściej wybór pada na wynajem samochodu. Na rynku pojawia się każdego roku coraz więcej wypożyczalni najróżniejszego typu pojazdów, które mogą pochwalić się bogatą i zróżnicowana ofertą. Dzięki temu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego – dostosowanego do swoich indywidualnych potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych.

 

Korzyści płynące dla firmy z wynajmowania samochodów

Na wynajem długoterminowy samochodu najczęściej decydują się przedsiębiorcy, którzy pragną wzbogacić swoją flotę o niezawodne i podnoszące prestiż firmy pojazdy. Na korzyść wypożyczania aut przemawia to, że łatwo jest przewidzieć koszty użytkowania i zaplanować swój budżet. Koszty są niezmienne i wyrażone w comiesięcznych ratach. Stałe miesięczne opłaty za najem i możliwość zarządzania nimi pozwala uchronić się przed niespodziewanymi kosztami oraz nadwyrężeniem budżetu. Redukcji ulegają również koszty związane z flotą, które można kontrolować. Podobnie zresztą jak jakość obsługi floty. Decydując się na wynajem auta, ryzyko związane z jego wartością końcową przejmuje usługodawca, czyli wypożyczalnia samochodów Gdańsk To ona jest odpowiedzialna za sprzedaż wynajmowanego auta po finalizacji kontraktu.

Kolejną korzyścią związaną z korzystaniem z usług wypożyczalni samochodów jest zwiększenie zdolności kredytowej firmy. Dlaczego? Otóż rozwiązanie to pozwala na uchronienie się przed nadmiernym obciążeniem bilansu firmy przez flotę. Jest to więc znacznie korzystniejsza opcja niż zakup pojazdów na kredyt. Można liczyć również na wyższy zwrot z inwestycji. Przedsiębiorca zyskuje możliwość przeznaczenia kapitału na inwestycje w rozwój swojego biznesu a nie na sfinansowanie floty. Warto również wspomnieć o lepszych odpisach podatkowych. Jak to możliwe? Rozbijając raty wynajmu na część finansową i część za obsługę, można skutecznie zwiększyć odpisy podatku VAT. Przedsiębiorca zyskuje w ten sposób neutralność bilansową, co wpływa korzystnie na poprawę sytuacji finansowej całej firmy. Decydując się na wynajem pojazdów, można w takim razie zwiększyć nawet wskaźnik zwrotów z aktywów.

 

 

(tekst i fot. mat. sponsora)