Dzień Wiosny w Dwójce

Dyrektorzy hrubieszowskich szkół, Szkoły Podstawowej nr 2 (Joanna Puczkowska) i Gimnazjum nr 2 (Artur Dąbrowski), razem z szanownym Gronem Pedagogicznym, Samorządem Uczniowskim, SKS, administracją i Spółdzielnią Uczniowską przywitali WIOSNĘ śpiewem i na sportowo.

Reklamy

br />Cały program trwał od godz. 9.00 do 15.30 i zawierał – tańce zespołowe dziewcząt z podstawówki i gimnazjum (kilka zespołów, wielokrotnie i w różnych strojach), gry w piłkę nożną chłopców ze szkoły Podstawowej klas IV – tych i gimnazjum klas I – wszych. Odbył się konkurs wiedzy, uczniowie z podstawówki pokazali już swoje wysokie umiejętności w unihokeja, następnie królowała piłka ręczna w kl. II gimnazjum, a w drużynie występowały dziewczęta i chłopcy.

Podczas występu naszego zespołu rokowego „Rytm” odbył się konkurs – najciekawsze przebrania, reprezentacja dziewcząt „podstawówki” – zagrała z dziewczętami kl. I gimnazjum w piłkę ręczną, po tym meczu zaczęła królować siatkówka w szkołach podstawowych m.in. dziewczęta zagrały przeciwko chłopcom, a gimnazjaliści z kl. III (mieszane zespoły) między sobą.

Grupa chłopców z nauczycielem wf dała ekspresyjny pokaz umiejętności gimnastycznych w towarzystwie, w rytm muzyki tańczących dziewcząt z gimnazjum (było na co popatrzeć !).

No i wreszcie długo oczekiwany mecz w siatkówkę nauczyciele – uczniowie z gimnazjum. Wyników celowo nie podaję, bo przy takim dniu nie chodziło o ucieszenie zimy, czy zmartwienie wiosny.

W międzyczasie uczniowie klas I – III szkoły podstawowej poszli „w siną dal”, z pięknymi (brzydkimi) „Marzannami” przegonić zimę, ale tylko złą.

W czasie wszystkich imprez działały suto zastawione stoły Spółdzielni Uczniowskiej ze słodyczami, napojami, barankami wielkanocnymi i zwiastunami wiosny, baziami !!!

Ciekawe co się będzie działo za rok, oj będzie się działo, będzie !!!

mak