Zaparz, wypij, przetwórz! Hrubieszowianin w konkursie na najlepszą pracę dyplomową. Zagłosuj!

„Zaparz, wypij, przetwórz” to projekt hrubieszowianina Marka Kuźmińskiego, który bierze udział w konkursie na najlepszą pracę dyplomową absolwentów uczelni artystyczno – projektowych.

Reklamy

 

Marek Kuźmiński – urodzony w 1996 roku w Hrubieszowie, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Hrubieszowie, kontynuował edukację w Gimnazjum nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Hrubieszowie. Absolwent Liceum Plastycznego im. Bernarda Morando w Zamościu (obecnie: Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Bernarda Morando w Zamościu), na kierunku – Reklama Wizualna oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi – Wydział Wzornictwa i Architektury Wnętrz, kierunek Wzornictwo.

W trakcie studiów brał udział w programie wymiany studenckiej Erasmus (Academia di Belle Arti Catania, Sycylia Włochy).

Mieszkając jeszcze w Hrubieszowie brał z sukcesami udział w Jesieni Plastycznej. Obecnie mieszka w Londynie, a jego prace można było zobaczyć w USA i Holandii. Uczestniczył w wystawach Wanted Design 2019 oraz Dutch Design Week 2019 w Eindhoven.

Projektuje produkt i komunikację wizualną, swoje inspiracje czerpie z podróży czy obserwacji życia codziennego. Szuka nowatorskich rozwiązań problemów. Zainteresowany nowymi technologiami i projektowaniem odpowiedzialnym. Pasjonuje się sztuką, fotografią analogową i sitodrukiem. W wolnym czasie gotuje, piecze i czyta książki.

 

Projekt Marka Kuźmińskiego „Zaparz, Wypij, Przetwórz”

Tumicoffee to materiał opracowany na bazie odpadu kawowego. Celem projektu było wykorzystanie odpadu wytworzonego lokalnie do stworzenia produktu z nową wartością dodaną. Tak powstał materiał opracowany na bazie odpadu kawowego i żywicy przeznaczonej do kontaktu z żywnością.

Ze stworzonego komponentu wyprodukowano płytki, dzięki którym nie tylko ogranicza się ilość śmieci ale także produkt końcowy ma wpływ na indywidualny charakter miejsca.

 

Dyplomy FNC to zestawienie najlepszych prac dyplomowych absolwentów uczelni artystyczno – projektowych. Zestawienie organizowane jest przez portal „FONT nie czcionka!” od 2014 roku. Portal nie tylko promuje umiejętności młodych, polskich twórców, ale także identyfikuje obecnie panujące trendy. W ciągu sześciu edycji wyróżnionych zostało już ponad 360 dyplomów, a wiele z tych projektów zostało wdrożonych w życie.

Na stronie można głosować na najlepszy dyplom zestawienia! Twój głos pozwoli wyłonić 10 dyplomów, które wyróżnione zostaną na osobnej podstronie oraz na wystawie stacjonarnej. Głosowanie trwa od 25 listopada do 30 grudnia 2019 do godziny 23:59.

Link do konkursu:

https://dyplomy.fontnieczcionka.pl/dyplomy/2019#tumicoffee___projekt_wybranych_elementow_dekoracyjnych_wystroju_wnetrz_z_wykorzystaniem_odpadu_kawowego

Pomóżmy Markowi znaleźć się wśród 10 wyróżnionych!