Zapowiedzi imprez HDK

Hrubieszowski Dom Kultury oraz Hrubieszowskie Towarzystwo Muzyczne zapraszają 24 kwietnia 2008 o godz. 17:30 na Spotkanie Czwartkowe – MUZYKA I „PŁOMIEŃ KTÓRY MYŚLI”, poświęcone Zbigniewowi Herbertowi.

Reklamy

Na scenie HDK wystąpią instrumentaliści z Społecznego Ogniska Muzycznego: Anthea Kuczewska, Mateusz Wiater, Aleksandra Biskup, Kamil Mielniczuk, Hubert Wróblewski oraz recytatorzy – uczestnicy 53 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego ( z tekstami Z. Herberta) .

Wstęp wolny.

***

W dniu 27 kwietnia br o godzinie 16:30 odbędzie się koncert Marcina Walkowicza z Tarnowa.

Jest to dobrze zapowiadający się wokalista o pięknej barwie głosu. Wykonawca muzyki instrumentalnej klasycznej, sakralnej i popularnej. Kompozytor i autor tekstów. Prezenter audycji muzycznej w Tarnowskim Radiu.

Do udziału w koncercie Marcin Walkowicz zaprosił wyróżniających się pianistów ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Hrubieszowie: Rafała Ciesielczuka, Artura Mirockiego, Alicję Chrząstek, Klaudię Koniec, Emila Musielaka, Mateusza Wiatra.

Koncert i własną płytę dedykuje mieszkańcom Hrubieszowa i Ziemi Hrubieszowskiej. Gościem Specjalnym artysty będzie poetka Ziemi Hrubieszowskiej Pani Stanisława Burda.

Wstęp wolny.

***

Hrubieszowski Dom Kultury zaprasza do udziału w eliminacjach powiatowych XXVII Małego Konkursu Recytatorskiego. Każda placówka może zgłosić do 3 recytatorów w każdej kategorii wiekowej. Karty uczestnictwa należy dostarczyć w terminie do 5 maja 2008 r. do Hrubieszowskiego Domu Kultury ul. 3 Maja 7, tel. 084 696 26 15. Eliminacje powiatowe XXVII Małego Konkursu Recytatorskiego odbędą się 20 maja br. w Hrubieszowskim Domu Kultury.
Informacje na stronie www.hdk.hrubieszow.info >>
Koordynatorem MKR jest st. instr Joanna Błaszczak.