Zapraszamy na pielgrzymkę do Krasnobrodu

Tegoroczna pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu będzie trwać 3 dni! Wyruszamy 29 czerwca, przychodzimy 1 lipca. W tym roku na wszystkich pielgrzymów czekają TRZY niespodzianki.

Reklamy

 

„Przestańcie marudzić, smucić się (…)”

„Przestać plotkować, pójdź z nami!”

(Papież Franciszek)

W jednym z krótkich kazań nasz papież Franciszek zaapelował, by przestać plotkować. Ta negatywna cecha powoduje, że człowiekoddala się od bycia świętym. Papież skrytykował również tzw. smutnych chrześcijan – „Przestańcie marudzić, smucić się, bądźcie głośni i radośni”.Te słowa papieża zostały wzięte głęboko do serca przez naszych księży w parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie oraz naszą młodzież licealną i gimnazjalną. Postanowiliśmy ożywić ducha pielgrzymkowego. I tak z grupy 13 osób – seniorów, chodzących dzielnie i regularnie do Krasnobrodu, powstała grupa 200 pątników, z ziemi Hrubieszowskiej, ale również mieliśmy pielgrzymówod Chełma, po Zamość, na Biłgoraju kończąc.

 

Wspomnijmy to jeszcze raz!

Nasza grupa pomarańczowa 30 czerwca i 1 lipca `14 r. udała się do Pani Krasnobrodzkiej.Do naszej grupy pielgrzymów zaprosiliśmy naszych świętych. Zostały namalowane flagi z wizerunkiem Pana Jezusa, Maryi, Św. Mikołaja – patrona naszej parafii, Św. Jana Bosco – patrona młodzieży, Św. Jana Pawła II. Przygotowania do pielgrzymki rozpoczęły się na kilka miesięcy wcześniej. Opracowana została szczegółowo trasa pielgrzymki, w tym  postoje i noclegi. Wspólnie młodzieżą wybraliśmy kolor pomarańczowy identyfikujący  naszą grupę oraz treści umieszczone na koszulkach: z przodu  48 godzin z Twojego życia dla… , z tyłu zaś cytat z listu św. Pawła do Kor: „ Gdy nie domagam, wtedy jestem silny…”.

Powstała schola o nazwie „Przyjaciel”, która uświetnia coniedzielną liturgię w naszej parafii i była bardzo aktywna podczas pielgrzymki.

Piękne było to, i tutaj serdecznie dziękujemy naszym tegorocznym maturzystom ze „Staszica”, że włączyli się w pielgrzymkę od strony muzycznej i nie tylko. Było też sporo studentów, którzy na różnych frontach  brali czynny udział w pielgrzymce.

Każdy etap pielgrzymowania do Krasnobrodu (a tych było pierwszego dnia aż dziewięć) został podzielony tematycznie. Na żadnym odcinku (około 6 km), jak to młodzież ładnie ujęła, „nie było nudy, coś się działo.”

Na pytanie o najtrudniejszy etap pielgrzymki, wiele osób odpowiadało – to był etap ciszy, bycie z Bogiem, ze swoim sumieniem sam na sam…Wielu młodych ludzi dawało, i myślę, że jeszcze nie raz okaże  świadectwo tego, czego doświadczyło na tej pielgrzymce.Szczególnie dziękowali za to, że otrzymali od ludzi tyle dobra (!) i to za darmochę (!).

W tym roku planujemy również wyruszyć na pielgrzymkowy szlak. Jednak dwa dni to jest stanowczo za mało, by wzbudzić pielgrzymkowy klimat-  nie wspominając o dużym wysiłku fizycznym, który pielgrzymi dostają już  pierwszego dnia.

 

Dlatego tegoroczna pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu będzie trwać 3 dni!

Wyruszamy 29 czerwca, przychodzimy 01 lipca.
Wyjdziemy zdecydowanie później, bo o  8.00, pierwszy nocleg w Tyszowcach, drugi w Komarowie, a trzeci w Krasnobrodzie.
W tym roku na wszystkich pielgrzymów czekają  TRZY niespodzianki 😉

Nad przygotowaniem trasy, pielgrzymki i organizacji pracujemy już od kilku miesięcy. Chcemy, by wszystko wyszło z 1% profesjonalizmu. 😉

Rozpoczynamy naszą pielgrzymkę apelem w dniu poprzedzającym wyjście z Hrubieszowa tj.28.06.Zapisy na pielgrzymkę są możliwe w kancelarii św. Mikołaja, poprzez stronę internetową www.nakrasnobrod.pl  do 25 czerwca oraz w samochodowym sekretariacie pielgrzymkowym.

Również zapraszamy na nasz fanpage

https://www.facebook.com/lhr.jagodna       

Więcej informacji niebawem! 😉

 

ks. Marian Wyrwa