Zapraszamy na Teatralny Dzień Dziecka

Zapraszamy na Teatralny Dzień Dziecka, który odbędzie się w Hrubieszowie w poniedziałek 29 maja.

Reklamy

 

Impreza jest całkowicie sponsorowana przez hrubieszowskie firmy i odbywa się pod patronatem miasta.

W tym dniu Teatru Quadro trzykrotnie zagra spektakl dla dzieci w wieku 3 – 9 lat uczących się w hrubieszowskich placówkach (szkoły podstawowe i przedszkola, ogólem ok. 900 osób wraz z opiekunami), ale nie tylko! Znajdzie się również miejsce dla tych, którzy będą chcieli po prostu przyjść i dobrze się bawić! 

Zapraszamy!

 

***

 

Aleksandra Powęzka – hrubieszowianka i aktoraka Teatru Quadro:

– Spektakle odbywają się w trzech transzach (ze względu na pracę szkół). Zagrane będą oczywiscie w HDK-u:

1. Godz. 8.30 – tylko zaproszone szkoły (mamy już komplet publiczności na tę godzinę)

2. Godz. 10.00 – szkoły + osoby chętne

3. Godz. 11.30 szkoły + osoby chętne

Na mieście pojawiły się już plakaty z informacjami. Żeby wziąć udział w wydarzeniu należy wpisać się na listę chętnych w Hrubieszowskim Domu Kultury.

Tytuł spektaklu to: „Kogiel i Mogiel na fali”. Jest to trzecia część naszej autorskiej serii traktującej o ekologii. Tym razem poruszamy tematykę gatunków zagrożonych oraz zanieczyszczenia wód. Cała historia rozgrywa się w górach, uczymy przez to dzieci jak należy się przygotować do wycieczki górskiej, jak należy się zachowywać na szlakach, a także numerów alarmowych, które przydają się w sytuacji zagrożenia. Wszystko oczywiście podane jest w rytmach muzyki i z dobrym humorem. Spektakl jest interaktywny, więc dzieci pomagają naszym bohaterom wydostać się z niektórych opresji.

To nasza trzecia wizyta w Hrubieszowie, więc dzieci już znają naszych bohaterów. Tworząc serię chcieliśmy, aby nasze bajkowe postaci stały się przewodnikami dla dzieci po świecie ekologii, aby stały się dla nich pewnym symbolem kojarzącym się z tą tematyką (trochę na wzór starszych bajek, np. Bolka i Lolka). We wcześniejszych spektaklach uczyliśmy najmłodszych, jak zachować się w sytuacji, kiedy wybuchnie pożar (wybieranie wraz z bohaterami numerów alarmowych) oraz w przystępny sposób tłumaczyliśmy zasady segregacji śmieci. W marcu prezentowaliśmy w Hrubieszowie spektakl o energii odnawialnej – czyli skąd się bierze prąd.

Przyznaję, że Teatralny Dzień Dziecka to moja inicjatywa. Już rok temu próbowaliśmy zorganizować dla dzieci darmowe wyjście, niestety w ostatnim momencie wycofał się sponsor. Ale w tym roku postawiliśmy na ilość, tzn. mówiąc potocznie „w kupie siła”!

Jestem hrubieszowianką, przez wiele lat uczestniczyłam w zajęciach teatralnych pod kierownictwem Magdy Sielickiej w HDK-u. Znam realia finansowe panujące w Hrubieszowie, dlatego postanowiłam uruchomić kilka osób z dobrym sercem, aby zafundować dzieciom darmowe wyjście do teatru, który dla nich jest na pewno wielką przygodą, możliwością wejścia w inny, magiczny świat. Kto wie, może za kilka lat któryś z małych widzów sam zostanie aktorem, reżyserem czy dramaturgiem?

W całej inicjatywie wspierała nas bardzo mocno p. Marta Majewska – powiedziała, do jakich drzwi zapukać. Zapukaliśmy i się udało!

Podziękowania należą się również pani Emilii Feliksiak, która jako dyrektorka HDK-u zawsze dzielnie nas wspiera i okazuje swą ogromną życzliwość.

 

Lista sponsorów: 

HOME DESIGN STUDIO, Małgorzata Jóźwiak

Restauracja „U CHŁOPA” Hrubieszów, Przemysław Gniecki,

„Kraina ciast i tortów”, Agnieszka Strzelecka

Europejskie Centrum Edukacyjne Helen Doron, Arkadiusz Brzozowski

TRANSWAY USŁUGI PRZEWOZOWE, IWONA HUNKIEWICZ

CARMAX Ubezpieczenia, Krzysztof Skrok

BOŻEKSKŁAD, Szymon Bożek

MAGISTRAT Pensjonat&Restauracja, Justyna Tywoniuk

InvestGold – Tomasz Jankowski

KWIACIARNIA Dorota Sołtysiak

Patronat: Urząd Miasta Hrubieszów