Zbierali na kolonie dla dzieci z niezamożnych rodzin

Dzięki hojności mieszkańców Hrubieszowa i okolicznych miejscowości tegoroczne wakacje spędzą na koloniach poza miejscem zamieszkania także dzieci z niezamożnych rodzin. Ich wyjazd sfinansowali darczyńcy, uczestniczący w kweście, która odbyła się przed kilkoma dniami w hrubieszowskich sklepach.

Reklamy

Jej organizatorzy ze Stowarzyszenia Edukacyjnego „Razem” właśnie podsumowali efekty dwudniowej zbiórki, przeprowadzonej w miniony piątek i sobotę przez uczniów gimnazjów nr 2 i 3, Zespołu Szkół nr 1 oraz Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Hrubieszowie. W sumie 32 wolontariuszy zebrało 1200 złotych, które do puszek wrzucili klienci sklepów: „Kaufland”, „Groszek”, „Lewiatan”, „Jagiellon”, Carrefour” i Hurtowni Spożywczej Edmunda Majdera. 

Teraz członkowie stowarzyszenia na podstawie propozycji z hrubieszowskich szkół wybiorą dzieci, które wraz ze swoimi rówieśnikami pojadą w drugiej połowie lipca na 10-dniowe kolonie do Jarosławca.

Organizatorzy akcji dziękują za wsparcie wszystkim darczyńcom, a także władzom miejskim, placówkom handlowym oraz wolontariuszom i dyrektorom szkół, którzy aktywnie pomogli w przeprowadzeniu zbiórki. Szczególne słowa wdzięczności kierują do Marzanny Bednarczuk, Izabeli Czerw, Marii Nosko, Danuty Krawczuk, Iwony Karwat, Andrzeja Szkudzińskiego i Zbigniewa Petruczynika za to, że zawsze znajdują czas dla potrzebujących. Udział w powodzeniu kwesty miała też Ochotnicza Straż Pożarna w Hrubieszowie, która oddelegowała Jarosława Wojtiuka i Grzegorza Wojtiuka, udostępniła transport i pomieszczenie na segregowanie i przeliczenie zebranych ofiar oraz drukarnia Anny Jaworskiej, sponsorująca ulotki i identyfikatory.


źródło: ias24.eu
(fot. Stowarzyszenie „Razem”)