19 kwietnia 2024

Zbigniew Motyka wyróżniony na 18. Ogólnopolskim Przeglądzie Artystycznym!

We Włocławku po wcześniejszych eliminacjach został przeprowadzony 18 Ogólnopolski Przegląd Artystyczny Ruchu Seniorów ARS 2018, w którym za swoje wysokie umiejętności gry na harmonijce ustnej został wyróżniony onegdaj absolwent hrubieszowskiego Staszica z 1960 r. Zbigniew Motyka, od lat mieszkaniec Białej Podlaskiej, ale w sercu zawsze ma swoje rodzinne strony, które często odwiedza.

 

Przegląd „ARS” 2018 ma charakter międzypokoleniowy. W przeglądzie brało udział 1200 osób, wystąpiło 88 podmiotów z województw: lubelskiego, łódzkiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego, podkarpackiego w czterech kategoriach: muzyka, folklor, teatr, tanie. Najliczniej reprezentowana kategoria to muzyka, najmniej taniec.

Podczas nagradzania odbył się koncert galowy, połączony z wręczeniem nagród i wyróżnień. Na koncercie występowali artyści i zespoły wybrane przez jury przeglądu. Jednym z nich był Zbigniew Motyka reprezentujący województwo lubelskie. Zbigniew Motyka grał na harmonijce ustnej. Relację z wydarzenia można obejrzeć na naszej stronie

www.kpck.pl/pracownia-integracji-miedzypokoleniowej

www.facebook.com/integracja.kpck.pl

W koncercie galowym wystąpili artyści o wysokim poziomie artystycznym, całość miała bardzo uroczysty charakter. Zbigniew Motyka znalazł się w tym gronie. Był jedynym wykonawcą grającym na harmonijce.

 

***

 

Aby wziąć udział w imprezie ogólnopolskiej, należało zakwalifikować się z eliminacji wojewódzkich. Organizatorem był Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

W Przeglądzie wzięło udział 68 podmiotów wykonawczych, w tym: 31 w kategorii MUZYKA, 19 w kategorii FOLKLOR oraz 18 w kategorii TEATR.

Po obejrzeniu i wysłuchaniu 16 zespołów wokalnych, 5 chórów, 2 duetów, 8 solistów, 17 zespołów śpiewaczych, 2 teatrów obrzędowych, 9 form teatralnych i kabaretowych oraz 9 recytatorów  Jury ostanowiło zakwalifikować do 18. Ogólnopolskiego Przeglądu Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS” 2018 następujących wykonawców:

Kategoria MUZYKA:

  1. Chór Mieszany „Sita nianie” z Sitańca
  2. Janina Dyjach
  3. Tadeusz Korny luk
  4. Zbigniew Motyka
  5. Alina Myszak

 

***

 

Przeczytaj także…

WIADOMOŚCI – Zbigniew Motyka – biznesmen, działacz, muzyk, były sportowiec

 

 

Opracował – Marek Ambroży Kitliński (mak)

Foto – archiwum Zbigniewa Motyki