19 kwietnia 2024

Zespół Na Jeden Raz w Sanktuarium

W Święto Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) 6 stycznia w Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie wystąpi zespół artystyczny Ochotniczej Straży Pożarnej w Mienianach „Na Jeden Raz”.

 

Parę słów o zespole:

Zespół „Na Jeden Raz” powstał w 2015 roku przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Mienianach. Zespół tworzy grupa strażaków zrzeszonych w OSP Mieniany wraz z małżonkami. Kierownikiem muzycznym zespołu jest Wiesław Majewski.

Na repertuar zespołu składają się piosenki ludowe, biesiadne, partyzanckie oraz religijne. Zespół uświetnia zarówno imprezy organizowane przez gminę i powiat a także uroczystości religijne. Bierze też udział w przeglądach i festiwalach.

Na VI Międzypowiatowym Festiwalu Pieśni i Piosenki Maryjnej w Werbkowicach w 2016 roku zajął II miejsce, natomiast na XVI Powiatowym Przeglądzie Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej Uchanie 2016 zajął I miejsce w kategorii: Zespół śpiewaczy: Z podkładem muzycznym.

Zespół uświetni swoim śpiewem Liturgię Mszy Świętej o godz 17.30, wcześniej o godz 17.15 da krótki koncert. Zarówno na koncercie jak i podczas Mszy Świętej zostaną zaprezentowane piękne kolędy i inne utwory traktujące o narodzeniu Pana Jezusa.

Serdecznie zapraszamy!