Zespół ONI zwyciężył w Kielcach!

Grupa ONI, której liderem jest pochodzący z Hrubieszowa Piotr Szymański, zwyciężyła w konkursie pod patronatem TVP Kielce i Polskiego Radia Kielce podczas V ogólnopolskiego festiwalu kapel rockowych o „czysty akord” w Kielcach.

Reklamy

i>- Bardzo się cieszymy ! Oceniało nas profesjonalne jury, a zespoły konkurowały z muzyką „na żywo” – powiedział nam lider zespołu Piotr Szymański.

– Oprócz nagród rzeczowych zdobyliśmy możliwość zrealizowania swoich kompozycji w studio nagrań Polskiego Radia – powiedział perkusista i aranżer zespołu Maciej Stanibuła.

Zwycięski skład to także gitarzysta Michał Lewartowicz i jeden z filarów grupy, znakomity gitarzysta basowy – Paweł Grzegórzko.

Do finału zakwalifikowało się 15 zespołów z całego kraju m.in.: Warszawy, Krakowa, Otwocka, Jędrzejowa, Oksy, Piekar Śląskich i Słupska.

ONI podczas konkursu zagrali swoje soft-rockowe przeboje, do których muzykę napisał Jerzy Slota z VOX oraz Piotr Szymański m.in.: popularną „Pospiesz się kochać” – do której możemy zobaczyć nakręcony przez Agencję Artystyczną „Bruno” teledysk w serwisie YouTube. (Przypomnijmy, że zagrał w nim również gitarzysta pochodzący z Hrubieszowa – Mateusz Sołtysiak, a ścieżkę dźwiękową nagrał pochodzący z Werbkowic – Bartłomiej Garczyński.)

Zespół ONI kilkanaście dni temu Brał również udział w konkursie „przebojem na antenę” organizowanym przez Polskie Radio Lublin i zajął drugie miejsce, zaraz po lubelskiej formacji Gap Year.

– To dobra pozycja grupy ONI w regionie, lecz decydowały sms-y i z jednego numeru można było wysłać ich nawet tysiąc! – powiedział Piotr.

– Teraz jednak możemy mówić o dużo większym szczęściu, bo wygraliśmy już sesję nagraniową, a o to będzie walczył lubelski zespół w Hajnówce – mówi Paweł.

Ten rok jest dość hojny dla zespołu, a to za sprawą m.in.: krótkiej prezentacji muzycznej popularnego Teleexpressu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i wielu koncertów. Mamy nadzieję, że uda się kiedyś usłyszeć „na żywo” grupę ONI w Hrubieszowie.

Więcej informacji na temat konkursu na stronie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach!