Znawcy twórczości Bolesława Prusa

Największą w powiecie hrubieszowskim wiedzę na temat twórczości Bolesława Prusa mają uczniowie Szkoły Podstawowej z Gminnego Zespołu Szkół z Dołhobyczowa. To oni wygrali trzecią edycję konkursu, którego finał odbył się w poniedziałek 28 maja.

Reklamy

W konkursowych zmaganiach brali udział uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych: nr 1 i 3 z Hrubieszowa, a także z Moniatycz, Werbkowic i Dołhobyczowa.

Ich zadaniem było rozwiązanie testu, składającego się z 24 pytań oraz przygotowanie i prezentacja, scenki, plakatu bądź stroju ilustrującego epokę lub postać z utworów, urodzonego w Hrubieszowie, Bolesława Prusa. 

Zwycięski zespół wystąpił w składzie: Julia Czapla, Magdalena Kryńska, Jakub Drączkowski, Patrycja Lisowska, Katarzyna Pawłowska, Katarzyna Lewicka, Aleksandra Trochimczuk, Bartłomiej Głuszczak, Kajetan Malinowski i Anna Dudzik.Za podopiecznymi Doroty Kosy, uplasowały się drużyny szkół podstawowych nr 1 i 3 z Hrubieszowa.

Indywidualnie najlepsza był Marcin Gąsior z SP 3 w Hrubieszowie. Drugie miejsce zajęła Klaudia Paluch z SP 1, a trzecie i czwarte uczennice SP w Dołhobyczowie Julia Czapla i Katarzyna Pawłowska. Rywalizacja była bardzo wyrównana, ponieważ zwycięzca zdobył 23 punkty, natomiast pozostała trójka zgromadziła po 22 punkty, a o podziale miejsc zadecydowała dogrywka. 

Zmagania oceniało jury w składzie: Wojciech Antoniuk i Agnieszka Łaskarzewska ze Stowarzyszenia Edukacyjnego „Razem”, Joanna Błaszczak z Hrubieszowskiego Domu Kultury, Jolanta Janiec z Miejskiej Biblioteki Publicznej i Ewa Szczypek z Gimnazjum nr 1 w Hrubieszowie. 

Podsumowując rywalizację członkowie komisji zwrócili uwagę na pomysłowość i wyobraźnię w przedstawianiu postaci z utworów Bolesława Prusa, a także zdolności aktorskie, staranne wykonanie i podobieństwo kostiumów z tamtej epoki oraz nieszablonowe prezentacje.

Najlepsze drużyny i zawodnicy odebrali nagrody, a wszyscy uczestnicy puchary i dyplomy które ufundowały miejskie i powiatowe jednostki samorządowe oraz Stowarzyszenie Edukacyjne „Razem”, które wspólnie z burmistrzem Hrubieszowa i Szkołą Podstawową nr 1 zorganizowało konkurs.


Źródło: ias24.eu