16 kwietnia 2024

Zostały tylko dwa tygodnie Wielkiej Promocji Żniwnej HTK

Tylko do 15 września trwa Wielka Promocja Żniwna w Hrubieszowskiej Telewizji Kablowej. Dzięki promocji można podłączyć dom do sieci światłowodowej za pół ceny!

Jeśli dom znajduje się daleko od kabla światłowodowego sugerujemy skorzystanie z super szybkiego internetu radiowego, teraz wykonanie instalacji z upustem prawie 60 %!

­

Oferta została stworzona specjalnie z myślą o rolnikach i okresie żniw i dotyczy promocji POPC usług dostępu do internetu zawieranych na okres 24 miesiący. Oferta dotyczy domów które są objęte zasięgiem sieci POPC. Jak się dowiedzieć czy adres jest objęty zasięgiem ? Można do nas zadzwonić pod numer telefonu (84) 53 53 104. Można też sprawdzić to samodzielnie przez internet. Wystarczy kliknąć tutaj: https://htk.net.pl/wyszukiwarka-adresowa/ i znaleźć swój adres. Jeśli pod danym  adresem jest dostępna usługa internetu o prędkości co najmniej 100 megabitów (usługa: Internet Setka) to znaczy, że dom jest objęty zasięgiem i można skorzystać z promocji. Staramy się aby też inne domy mogły skorzystać z promocji żniwnej, jednak decyzja w tej sprawie wymaga dodatkowej rozmowy z naszym konsultantem. 

UWAGA: PROMOCJA TRWA TYLKO DO 15 WRZEŚNIA 2022 roku!

Całkiem NOWA sieć radiowa HTK!

W ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa HTK zbudowała nową szerokopasmową sieć radiową która pozwala na świadczenie usług dostępu do internetu z prędkością co najmniej 100 megabitów na sekundę. Jesteśmy bardzo dumni z naszej nowej sieci radiowej bo jest jedną z najnowocześniejszych w tej części kraju. Zresztą niech przemówią nasi klienci…

­

Skąd się biorą ceny w ofercie POPC Hrubieszowskiej Telewizji Kablowej?

Urząd Komunikacji Elektronicznej zatwierdza wszelkie cenniki dostępu do sieci POPC. HTK jako beneficjent programu nie może zarobić na projekcie więcej niż ma wpisane w umowie dotacyjnej, z drugiej strony HTK nie może sprzedawać usług poniżej kosztów ani nawet obniżać cen poniżej pewnego poziomu bo mogłoby to zaszkodzić innym operatorom chcącym skorzystać z sieci POPC. Firma ma ograniczone możliwości ruchu dlatego od czterech lat przekonuje gminy i powiat hrubieszowskim do obniżenia opłat za infrastrukturę telekomunikacyjną bo tylko to pozwoli obniżyć wszystkie ceny. Efektem tych rozmówi, jest obniżenie przez gminy opłat za zajęcie pasa drogowego w drogach gminnych co pozwoliło stworzyć cennik niższy od zakładanego. Niestety Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie nadal stosuje najwyższe przewidziane prawem opłaty za zajęcie pasa drogowego w drogach powiatowych. Dwie gminy, Trzeszczany i Gmina Wiejska Hrubieszów obniżyły też podatek od budowli dla infrastruktury telekomunikacyjnej, efektem tej obniżki jest planowane obniżenie wszystkich cen na dostęp do internetu w obu gminach średnio o 10 zł brutto miesięcznie. HTK zapowiada, że obniżka będzie miała miejsce do grudnia 2022 roku. 

Innym zagadnieniem jest koszt przyłącza, a więc wykonania połączenia kablowego między głównym światłowodem a domem lub instalacją urządzeń radiowych. Oficjalne stanowisko Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) mówi, że oferta na przyłącze dla użytkownika domowego i operatora telekomunikacyjnego powinna być taka sama. To stanowisko nie podoba się HTK, która uważa, że zwykły mieszkaniec powinien płacić mniej niż operator telekomunikacyjny, bo mieszkaniec ma mniej pieniędzy. 

Hrubieszowska Telewizja Kablowa to firma która stara się słuchać własnych klientów, dlatego postawiła na ich pracowitość i kreatywność. Ostatecznie HTK wyszło z dosyć nietypową ofertą i stwierdziło, że jeśli ktoś potrafi i chce wybudować przyłącze we własnym zakresie to nie ma sprawy, nie musi go zamawiać w HTK. Propozycja HTK została zaakceptowana przez Prezesa UKE. Oznacza to, że można zakupić usługę dostępu do internetu bez zakupu usługi wykonania przyłącza. Można wykonać całość lub część prac (najdroższe jest kopanie) we własnym zakresie a zamówić inne rzeczy np.  kabel z rurą osłonową. 

– Ta oferta to dowód, że gramy w otwarte karty – mówi Łukasz Pałucki, Prokurent w HTK.  Robimy wszystko aby przyłącza były jak najtańsze, żeby wszystkich było stać na podłączenie się. Jeśli ktoś potrafi zrobić przyłącze jeszcze taniej od nas to też może się podłączyć. Inni operatorzy którzy potrafią zrobić przyłącze też mają wybór opcji współpracy. Dzieci wracają do szkoły, będą potrzebowały szybkiego internetu. Podłączajmy domy dopóki nie przyszła zima i można kopać w nie zamarzniętej ziemi – dodaje przedstawiciel HTK. 

­

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem (84) 53 53 104.

Dostępność usług można także sprawdzić przy pomocy wyszukiwarki pod adresem: https://htk.net.pl/wyszukiwarka-adresowa/

­

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

­

Hrubieszowska Telewizja Kablowa
www.htk.net.pl

­

info, wideo, fot. mat. HTK


Artykuł płatny