Hrubieszów: Bezpieczna droga do szkoły. Policyjne patrole w rejonach placówek edukacyjnych

Po wakacyjnej przerwie uczniowie niebawem powrócą do szkół. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, w pobliżu placówek oświatowo-wychowawczych, należy spodziewać się większego ruchu samochodów, jak i pieszych.

Powrót do szkoły, szczególnie po długiej przerwie, to wyzwanie nie tylko dla uczniów, ale też dla dorosłych.

Reklamy

W pierwszych dniach września, policyjne patrole będą pełnić służbę w rejonach szkół oraz zwracać szczególną uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego.

Powracające po długiej przerwie dzieci i młodzież często zapominają o własnym bezpieczeństwie. Dlatego obowiązkiem nas dorosłych jest dbanie o ich bezpieczeństwo nie tylko w domu, szkole, ale też na drodze.

Reklamy

Jeśli odwozisz dzieci, młodzież do szkoły pamiętaj o:

  • korzystaniu z pasów bezpieczeństwa oraz przewożeniu najmłodszych w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach przytrzymujących;
  • zatrzymaniu swojego pojazdu w miejscu dozwolonym, aby nie ograniczać widoczności innym kierującym oraz pieszym, którzy przechodzą przez jezdnię;
  • zachowaniu bezpieczeństwa podczas wysiadania dziecka z samochodu.

Przypominamy, dzieci do lat 7 nie mogą poruszać się samodzielnie po drogach!

Kierowcy, pamiętajcie o zachowaniu szczególnej ostrożność w rejonach przejść dla pieszych i dostosowaniu prędkość do warunków panujących na drodze.

Piesi, również jesteście zobowiązani do zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, pamiętajcie też, że zabronione jest  wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym na przejściu dla pieszych.

­

(info: KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak, fot. lubiehrubie)


Zobacz też:

Mieszkaniec gminy Werbkowice uciekał przed policją na motocyklu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Mieszkaniec gminy Werbkowice uciekał przed policją na motocyklu [ZDJĘCIA, WIDEO]


Zerknij na Instagram →