ZS nr 1 i HDK: Świat w obiektywie

O tym, że fotografia jest trudną sztuką, nie trzeba nikogo przekonywać. Wielu z nas próbowało wykonać dobre, artystyczne zdjęcie, ale nie zawsze z zamierzonym skutkiem. Tym większy podziw budzą makrofotografie. Przedstawia się na nich obiekt w rozmiarach naturalnych lub tylko nieznacznie powiększonych.

Reklamy

 

Zdjęcie wykonuje się w odległości mniejszej niż 30 cm. Duże zbliżenie uzyskuje się dzięki zastosowaniu specjalnych soczewek lub pierścieni pośrednich.

Także i 31 uczestnikom Warsztatów Fotograficznych, które odbyły się 10 października br. w Hrubieszowskim Domu Kultury, dane było zgłębiać tajniki makrofotografii pod kierunkiem Agnieszki Zdun i Macieja Wasilewskiego oraz gościa specjalnego Roberta Grylaka, który zaprezentował swoje zdjęcia.

Bohaterami ich fotografii były kwiaty, liście, owady oraz inne elementy flory i fauny, które znajdowały się w pobliżu HDK-u. Podkreślić warto, że oprócz zaplecza technicznego niezbędny jest również zmysł artystyczny, pomysł i staranność artysty. O tym wszystkim przekonać się można było, biorąc udział w wykładzie, prezentacji i ćwiczeniach warsztatowych.

Spotkanie zrealizowano w ramach projektu „Wyraź siebie poprzez sztukę”, który  realizowany jest przez dwoje nauczycieli.

Warsztaty dofinansowano  ze środków Narodowego Centrum Kultury ramach Programu Narodowego Centrum Kultury – Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2014.

Przedstawiamy Państwu wybrane zdjęcia uczestników spotkania.

 

Daniel Buchowiecki