ZS nr 1: Pamiętali…

1 marca przeżywaliśmy bardzo ważne święto poświęcone Żołnierzom Wyklętym przez władze komunistyczne. W minionym tygodniu uczniowie ZS nr 1 w Hrubieszowie uczcili ich pamięć poświęcając im audycje transmitowaną przez radiowęzeł szkolny.

Reklamy

„Nie jesteśmy żadną bandą, tak jak nas nazywają zdrajcy i wyrodni synowie naszej ojczyzny. My jesteśmy z miast i wiosek polskich. My chcemy, by Polska była rządzona przez Polaków oddanych sprawie i wybranych przez cały Naród, a ludzi takich mamy, którzy i słowa głośno nie mogą powiedzieć, bo UB wraz z kliką oficerów sowieckich czuwa. Dlatego też wypowiedzieliśmy walkę na śmierć lub życie tym, którzy za pieniądze, ordery lub stanowiska z rąk sowieckich, mordują najlepszych Polaków domagających się wolności i sprawiedliwości”…

Zygmunt   Szendzielarz


1 marca przeżywaliśmy bardzo ważne święto poświęcone Żołnierzom Wyklętym przez władze komunistyczne. W minionym tygodniu uczniowie ZS nr 1 w Hrubieszowie uczcili  ich pamięć poświęcając im audycje transmitowaną przez radiowęzeł szkolny. Jednocześnie odbyła się projekcja filmu, której towarzyszyła wystawa „NIEPOKONANI, NIEZŁOMNI, WYKLĘCI 19944 -1989.”

Materiał do audycji przygotowali panowie: Krzysztof Borys, Leszek Tarnowski oraz radio szkolne wraz z samorządem uczniowskim.


Szymon Śleboda