30 maja 2024

ZS nr 1: Praca, nauka i rozrywka w Grecji

Kolejny tydzień praktyk i kolejny tydzień pracy. A po niej niej zależnie od pogody – gra terenowa polegającą na wykonywaniu zadań na poszczególnych stacjach, wypoczynek na plaży lub basenie.

 

Kolejny tydzień praktyk i kolejny tydzień pracy. A po niej niej zależnie od pogody – gra terenowa polegającą na wykonywaniu zadań na poszczególnych stacjach (skok w dal, rzut piłką do tarczy, nagranie wypowiedzi Greka w języku polskim „pozdrowienia z Grecji”), wypoczynek na plaży lub basenie. Kierownik sali – pan Sakis, chwali grupę kelnerek, doceniając zaangażowanie młodzieży i chęć zdobywania umiejętności kelnerskich. Podobnie mówi o pracy naszej grupy szef kuchni.            

Niedziela to kolejny dzień poznawania Grecji. Wybieramy się na wycieczkę – rejs statkiem na wyspę Skiathos. Spacerujemy malowniczymi uliczkami. To tu kręcono film „Mama Mia!”, potem poznajemy Koukounaries – plażę z tzw. złotym piaskiem, następnie kąpiel w morzu i wspaniała zabawa oraz nauka tańca sirtaki, znanego u nas jako zorba.

Poniedziałek – 1 maja jest dniem wolnym od zajęć praktycznych. W Grecji to wielkie święto. Dowiedzieliśmy się, że jest to dzień zwany „Dniem łapania maja i zrywania kwiatów valeriana”, wszędzie wielkie grillowanie, samochody przyozdobione są bukietami i wiankami z polnych kwiatów.

Trochę zazdrościmy – tego słońca zwłaszcza – licznej grupie uczniów z Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie przebywającej w New Panteleimon Beach (Riwiera Olimpijska nad Morzem Egejskim w Grecji), gdzie odbywają praktykę zawodową.

 

Opr. i fot.: ZS nr 1 w Hrubieszowie