Co robić, aby być szczęśliwym? W jaki sposób wykreowany wizerunek wpływa na odbiorców? Odpowiedzi na te, i wiele innych pytań poznali uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie, dzięki wykładowcom Państwowej Szkoły Zawodowej im. Sz. Szymonowica w Zamościu, którzy 20 listopada br. odwiedzili hrubieszowską szkołę, aby przedstawić interesujące wykłady.
Szczęście już od dawnych czasów jest tematem wielu dzieł literackich oraz stanem pożądanym przez każdego człowieka. Właśnie o szczęściu mówiła młodzieży z Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie dr Irena Kurzępa – filozof i etyk z Państwowej Szkoły Zawodowej im. Sz. Szymonowica w Zamościu. Pani dr Kurzępa wskazywała m.in. na różnorodne zapatrywania na szczęście zależne od epoki, filozofii, czy też patrząc z perspektywy współczesności, światopoglądu i oczekiwań jednostki. Temat stał się przyczynkiem do refleksji, czym dzisiaj, dla każdego z nas, jest szczęście.
„Aby odnieść sukces należy wyglądać tak, jakby już się go odniosło” – słowa wypowiedziane przez Valentina Polcucha – publicystę i poetę były mottem wykładu dr Justyny Misiągiewicz, wykładowcy na kierunku politologia. W czasie spotkania z młodzieżą zaprezentowano zagadnienia związane z aktualnymi wydarzeniami politycznymi i sposobami kreowania wizerunku polityka w mediach. Umiejętność autoprezentacji ma bowiem ogromne znaczenie na wielu płaszczyznach życia. Sposób, w jaki zaprezentujemy się na spotkaniu towarzyskim czy też na spotkaniu zawodowym wpływa na to, jak będziemy postrzegani i czy osiągniemy zamierzone cele.
Nie inaczej jest w świecie polityki, gdzie umiejętność autoprezentacji stanowi niewątpliwą zaletę. Dzięki niej polityk może bezpośrednio wpływać na przebieg własnej kariery oraz swój obraz w oczach innych.
W ciekawych spotkaniach z nauczycielami akademickimi uczestniczyły klasy: I tb, II ta, II tb, II td, II te i III te. Mamy nadzieję na dalszą współpracę z zamojską uczelnią.
Opr.: ek/db