15 lipca 2024

ZS nr 1 w projekcie Ruch – Relaks – Radość

Hrubieszów

Reklamy

W niedzielę 21.03.2010 roku, o godzinie 14.00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie odbyła się II edycja turnieju sportowo – rekreacyjnego dla przedszkoli o Puchar „Hrubcia” pod nazwą „3 x R – Ruch – Relaks – Radość”.

***

Reklamy

Projekt realizowany jest przez Uczniowski Klub Sportowy „Grześ”, a wsparty został przez wolontariuszy SKW Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie.

Reklamy

Patronat nad cyklem imprez „3 x R – Ruch – Relaks – Radość” objął Burmistrz Miasta Hrubieszowa.

Imprezę rozpoczęła p. Jolanta Głowacz, przedstawiając założenia i zasady II edycji turnieju.

Na początku wystąpił zespół taneczny F.T.F z Gimnazjum Powiatowego przy Zespole Szkół nr 2 w Hrubieszowie. Zespół ten zaprezentował układ taneczny z kijami do unihokeja. Następnie zawodnik Klubu „Grześ” Przemek Szumiata wykonał pokaz Free Style, czym wprawił w zdumienie zgromadzoną publiczność.

W dalszej części wolontariuszki SKW ZS nr 1 w Hrubieszowie Natalia Kowalczuk – Shrek, Ewelinka Teterycz – Pszczółka Maja, Marta Garbacz – Mały Książę wraz z siostrą przebraną w strój Kubusia Puchatka wystąpiły w przepięknych strojach postaci z bajek, które są patronami poszczególnych przedszkoli.

Postacie z bajek wsparły wolontariuszki Joanna Pochylczuk, Ewelinka Kulczyńska, Patrycja Hendzel, Małgorzata Bielecka, Karolina Puzio, Paulinka Bogucka, Małgosia Buta, Angelika Bartosiuk, które wystąpiły w koszulkach z logo imprezy, asekurując przedszkolaków w różnych konkurencjach sportowych (wyścigi w rzędach z kijami, piłką, itp.). Młodzieżą opiekowała się p. Beata Tomaszczuk.

Podziwiać można było występy artystyczne rodziców i ich współzawodnictwo. Rodzice walczyli z ogromną determinacją, świetnie się przy tym bawiąc. Najciekawsze okazały się prezentacje muzyczne rodziców, kiedy to dorośli musieli odśpiewać hymn swoich przedszkoli (Pszczółka Maja, Kubuś Puchatek, Shrek i Mały Książę).

Była to świetna zabawa integracyjna, przedszkolaków, ich rodziców, wychowawców i wolontariuszy SKW, której towarzyszył ruch, radość i relaks.

***

Opr.: B. Tomaszczuk (Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie)

zobacz zdjęcia »