ZS nr 1: Wyjechali na praktyki zawodowe do Grecji

Nauka zawodu za granicą połączona z odpoczynkiem i do tego „kieszonkowe” dla każdego ucznia? Czy to możliwe? Jak najbardziej! Grupa 30 uczniów z Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie wyjechała właśnie do Grecji, by zdobywać nowe doświadczenie zawodowe i poznawać kulturę kraju.

Reklamy

 

W ramach projektu ,,Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego – Staże zagraniczne dla szkół zawodowych i techników metodą rozwoju regionu”, który organizowany jest ze środków unijnego programu Erasmus+, aż 30 uczniów naszej szkoły oraz 2 nauczycieli – opiekunów, 8 października 2017 r., wyjechało do Nea Mesagkali (Riwiera Olimpijska nad Morzem Egejskim – Grecja) na 3 – tygodniową praktykę zawodową.

Wygodnym autokarem pokonają trasę: Hrubieszów – Rzeszów – Koszyce – Budapeszt – Nowy Sad – Belgrad – Skopje – Nea Mesagkala – łącznie 1700 km. Po przyjeździe na miejsce, zostaną zakwaterowani w hotelu Golden Sun.

Wybrani w trakcie wcześniejszej rekrutacji uczniowie klas III Ta – technik pojazdów samochodowych oraz III Td – technik informatyk, w trakcie wyjazdu będą m.in.: odbywać praktykę w firmach informatycznych oraz serwisach samochodowych, podwyższać własne kwalifikacje zawodowe z ww. branż, poznawać zasady funkcjonowania zagranicznych przedsiębiorstw z branży informatycznej i samochodowej, podnosić umiejętności związane z posługiwaniem się językami obcymi i zdobywać doświadczenie międzykulturowe.

W trakcie pobytu, oprócz realizacji programu praktyki, będą odpoczywali, zwiedzali Grecję, będą uczestniczyli w zajęciach kulturalno-sportowych, będą poznawali rówieśników z innych krajów i nawiązywali przyjaźnie. Oprócz pełnego wyżywienia, napojów, wszelkiej niezbędnej opieki i pomocy – dodatkowo, na drobne wydatki, otrzymają tzw. „kieszonkowe”.

Przed wyjazdem wszyscy uczestnicy zostali ubezpieczeni w zakresie ewentualnego leczenia za granicą, pomocy w podróży, od NNW oraz w ramach OC. Dodatkowo, szkoła pomogła każdemu uczestnikowi uzyskać tzw. Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Grupa wróci do Hrubieszowa 30 października.

Życzymy szczęśliwej i bezpiecznej podróży oraz udanego pobytu w Grecji!

 

źródło i fot. www.zs1hrubieszow.pl