5 marca 2024

Hrubieszowscy zwiadowcy przygotowują się do sezonu spadochronowego – ZDJĘCIA

Żołnierze hrubieszowskiego pułku odbyli szkolenie na symulatorach lotu spadochronowego.

Reklamy

W dniach 1 – 3 lutego odbyło się coroczne szkolenie żołnierzy 2. pułku rozpoznawczego z techniki skoku spadochronowego. Ćwiczenia odbyły się na symulatorze lotu na otwartej czaszy spadochronu HALO/HAHO SOKOL.

Zgodnie z rozkazem dowódcy jednostki, w celu maksymalizacji poziomu bezpieczeństwa skoków spadochronowych oraz utrzymania zdolności do osiągnięcia rejonu działania metodą spadochronową, wszyscy żołnierze wykonujący skoki ze spadochronami szybującymi przynajmniej raz w roku przechodzą szkolenie w oparciu o symulator, który znajduje się w Ośrodku Szkolenia Aeromobilno – Spadochronowym 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Leźnicy Wielkiej, w województwie łódzkim.

Reklamy

Symulator jest kompleksowym urządzeniem treningowym, wykorzystującym wirtualną rzeczywistość w celu lepszego przygotowania żołnierzy do wykonywania wszystkich czynności, od momentu oddzielenia się od pokładu statku powietrznego, do chwili przyziemienia.

Wszyscy żołnierze hrubieszowskiego pułku, objęci szkoleniem spadochronowo – desantowym i wykonujący skoki ze spadochronami grupy B i grupy C, zobowiązani są raz w roku odbyć takie szkolenie, które prowadzą instruktorzy spadochronowi pułku, dopuszczeni do prowadzenia zająć w oparciu o symulator SOKOL.

Szkolenie zorganizowano dzięki Ośrodkowi Szkolenia Aeromobilno -Spadochronowego oraz 25. Brygadzie Kawalerii Powietrznej w Leźnicy Wielkiej.

(info i fot. 2PR)


Zobacz też:

Kolejny sportowy sukces hrubieszowskich zwiadowców – ZDJĘCIA

Kolejny sportowy sukces hrubieszowskich zwiadowców – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Twitterze