REKLAMA

C3 JB Hurtownia

LubieHrubie.pl » Powiat

A A A

Werbkowice: Wernisaż wystawy Kazimierza Kasprzaka - FOTO

Dodał: mac

Data dodania: 2017-01-11

W dniu 11 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Werbkowicach odbył się wernisaż wystawy Kazimierza Kasprzaka pt. „Ziemia nasiąknięta polską krwią”, w którym uczestniczyła młodzież z miejscowego Zespołu Szkół.

Reklama

 

Kazimierz Kasprzak jest emerytowanym dziennikarzem, podróżnikiem i członkiem Klub Siedmiu Kontynentów, który swoją pasję postanowił dokumentować za pomocą fotografii. W efekcie swoich wojaży na swoim koncie ma już około 130 wystaw fotografii.

Od 2017 roku Kazimierz Kasprzak jest pierwszym mieszkańcem Lubelszczyzny, którego stopy stanęły na wszystkich kontynentach i znalazły się we wszystkich strefach klimatycznych.

Prezentowana w Gminnym Ośrodku Kultury w Werbkowicach wystawa nawiązuje do wydarzeń związanych z Katyniem - „Podejmując od dłuższego czasu niekonwencjonalne wyzwania związane z moją pasją, tym razem w marcu 2010 roku postanowiłem wybrać się do Katynia. Było to związane z 70 rocznicą sowieckiego mordu na polskich oficerach.

Uroczystości państwowe z tym związane zaplanowano na 10 kwietnia. Los sprawił, że w tym dniu życie dopisało jeszcze jedną tragedię – w Smoleńsku katastrofę prezydenckiego samolotu z 96 pasażerami na pokładzie.

Prezentowane zdjęcia przedstawiają reporterski zapis tego tragicznego dnia na cmentarzu.” Zapraszamy do obejrzenia wystawy, która czynna będzie do końca miesiąca.

 

Zdjęcia:

https://www.facebook.com/pg/GOKwWerbkowicach/photos/?tab=album&album_id=1225098174272141

 

źródło i fot. GOK Werbkowice

 

Podziel się:
« wstecz

SKOMENTUJ:

Aby komentować zaloguj się, jeśli nie masz konta zarejestruj się.


KOMENTARZE: 2

Przepraszam za wypadkowe znaki interpunkcji. Pomyłki wynikły z powodu używania obcej językowo klawiatury i pisania "na pamięć". Sorry.

2017-01-15 00:02:07 | autor: Rub

Proponowałbym nazwać wernisaż "Ziemia nasiąknięta krwią'. byłoby prawdziwiej,

2017-01-14 23:55:24 | autor: Rub