Artur Kern 2. w Puławach!

Dnia 3.05.2012r. w Puławach odbyły się Ogólnopolskie Uliczno – Przełajowe biegi o „Błękitną Wstęgę Wisły”. Trasę męskiego biegu głównego (ok. 8km) najszybciej pokonał wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Mariusz Giżyński Grunwald Poznań, zaledwie o 8 sekund przed Arturem Kernem Unia Hrubieszów. Dzieci i młodzież rywalizowali na dystansach od 300m do 1800m, a debiutujący Nordic Walking – na 4km. Tym razem w rywalizacji wzięło udział ponad 300 biegaczy.

Reklamy

3.05.2012 r. Puławy

Uliczno – Przełajowe biegi o „Błękitną Wstęgę Wisły”

 

Dystans ok. 8km 

1.     Giżyński Mariusz               1981   Grunwald Poznań                24,51

2.     Kern Artur                        1980  Unia Hrubieszów                24,59

3.     Nowak Jakub                    1989   Warszawa                           25,03

4.     Badurek Maciej                 1988   Biała Podlaska                     26,19

5.     Czarnecki Rafał                 1979   Bliżyn                                   26,59

6.     Listopad Dariusz               1971   Chemik  Puławy                   27

7.     Buczak Paweł                   1992   Agros Zamość                      27,02

8.     Falczyński Maciej              1975   Agro Natura Nałęczów         27,37

9.     Belowski Mateusz             1991   Chemik Puławy                    29,03

10.   Kamola Kazimierz             1960   Chemik  Puławy                   30,07

11.   Rajzer Krzysztof               1973   Entre.pl Team Marki             30,36

12.   Leśniewski Andrzej           1963   Zwoleń                                30,47

13.   Falczyński Tomasz            1978   Lublin                                  30,53

14.   Dudek Szymon                  1991   LKB Rudnik                          30,56

15.  Fedorowicz Kamil            1988  Unia Hrubieszów                31,01

16.   Grabda Karol                    1978   Mirów                                  31,39

17.   Kwiecień Marek                 1992   LKB Rudnik                          32,11

18.  Kamieniarz Adam            1987  Unia Hrubieszów                32,23

19.   Budzyński Bogdan            1976   Lublin                                  32,29

20.   Orzeł Paweł                      1977   Euroinstal Puławy                32,35

21.   Wrona Jerzy                     1962   Krężnica Jara                       33,01

22.   Koguciuk Tomasz              1981   Chełm                                  33,18

23.   Frankowski Łukasz           1984   LW Bogdanka                      33,24

24.   Krekora Adrian                  1994   „Na zdrowie” Kozienice       33,46

25.   Pietras Zbigniew               1961   LKB Rudnik                          34

26.   Walusiński Jarosław         1991   Puławy                                34,12

27.   Jankowski Eugeniusz        1954   OPEC Puławy                       34,13

28.   Pawłowski Zbigniew         1951   Chemik  Puławy                   35,02

29.   Sikorski Stanisław             1962   LW Bogdanka                      35,03

30.   Przykaza Waldemar          1959   Chemik Puławy                    35,27

31.   Prószyński Romuald          1969   Chemik Puławy                    35,45

32.   Wrocławski Stanisław       1957   LW Bogdanka                      37,01

33.   Iwanicki Władysław          1959   LW Bogdanka                      37,26

34.   Kostowski Stanisław         1977   Chełm                                  37,4

35.   Ducki Łukasz                     1989   Puławy                                37,45

36.   Kot Leszek                        1951   LW Bogdanka                      37,54

37.   Mamej Piotr                      1964   Lublin                                  38,12

38.   Jonik Marcin                      1974   Lublin                                  38,25

39.   Szczypek Jan                    1958   LW Bogdanka                      38,27

40.   Belowski Leszek               1953   Chemik Puławy                    38,5

41.   Bachan Krzysztof              1975   Puławy                                40,31

42.   Prażmo Roman                 1956   Samoklęski                          41,36

43.   Nadolski Michał                 1975   Puławy                                43,06

44.   Rusek Sławomir                1961   Puławy                                46,14

45.   Komsta Jarosław              1980   Wielkie                                Nu

 

Kobiety ok. 4km 

1.   Jakubczak Aleksandra        1982   Agros Zamość         14,55

2.   Giżyńska Anna                   1982   Warszawa              15,48

3.   Miłek Antonina                    1994   Chemik  Puławy      16,54

4.   Pytel Lidia                          1985   Stąporków              19,14

5.   Łakomy Edyta                    1978   Lublin                      20,54

6.   Bachan Dorota                   1986   Puławy                    23,32

7.   Turak Joanna                     1966   Puławy                    23,38

8.   Miłek Maryla                       1966   Puławy                    27,54

Brak pań z Hrubieszowa i powiatu

 

Drużynowo 

1.     Chemik Ad Blue Puławy         101

2.     Unia Hrubieszów                 61

3.     Agros Zamość                       59

4.     LKB Rudnik                            37

5.     WKS Grunwald Poznań         35

6.     Agro Natura Nałęczów          23

7.     Entre.pl Team Marki              20

8.     Euroinstal Puławy                 11

9.     LW Bogdanka                       10

10.   „Na zdrowie” Kozienice         7

11.   OPEC Puławy                        4

 

Najlepsi puławianie – Miłek Antonina i Listopad Dariusz

Najstarsi uczestnicy – Miłek Maryla i Pawłowski Zbigniew

Najlepszy biegający nauczyciel – Prażmo Roman, wśród kobiet brak

 

W biegu młodzieżowym dla dziewcząt z rocznika 1997/1998 Wiktoria Ciesielczuk G. 3 Hrubieszów zajęła 9 pozycję.

 

Anna Wójcik z SP nr 2 w Puławach (bliska kuzynka rekordzistki województwa lubelskiego w biegu na 100km  Małgorzaty Muzyczuk z Hrubieszowa) zajęła 2 miejsce, w biegu dla dzieci ur. 2001 i młodszych.

 

Źródło i zdjęcie ze strony internetowej

Puławskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej (tam pełne wyniki z pozostałych biegów)

 

Uwaga!!!

Pozostały imprezy w ramach XX GRAND PRIX POLSKI ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ 2012

6. XIV Wiosenne Biegi Przełajowe 13.05.2012 Chodel Przełaj, M-5km, K-3km, 12.00 i 13.50

7. XIV Bieg Herbowy 27.05.2012 Hrubieszów Ulica K i M–4,2km, 11.00 i 12.30

8. XX Ogólnopolskie Uliczne Biegi Ekologiczne 3.06.2012 Urszulin, Ulica, M-10km, K-5km, 10.30 i 12.30

9. XVII Międzynarodowy Bieg o Puchar Prezydenta Chełma 3.06.2012 Chełm, Ulica, 6km, 9.30 i 11.30

10. III Bieg Szlakiem Gotów 9.09.2012 Masłomęcz- Hrubieszów Ulica 10km 10.00

11. XXII Bieg Pamięci Unii Horodelskiej 30.09.2012 Horodło Hrubieszów Ulica, Półmaraton 10.00

12. XXIV Bieg po Ziemi Biłgorajskiej 7.10.2012 Biłgoraj Ulica 8km 10.00 i 15.30

13. XXIII Uliczne Biegi Niepodległości – zaliczane do następnego GP – podsumowanie XXGP 11.11.2012 Puławy Ulica         5km 10.00 i 12.00

14. BIEG PROMOCYJNY – VII Międzynarodowy Bieg Zwycięstwa 9.05.2012 Kovel – Ukraina Ulica, M-10km, K-6km, 12.00 i 14.00

 

Kolejno: Lp. Nazwa imprezy, Data, Miejscowość, Rodzaj trasy, Dystans, Rozpoczęcie biegu dzieci i głównego

 

W naszym powiecie odbędą się jeszcze 3 biegi,

– XIV Bieg Herbowy 27.05.2012 Hrubieszów Ulica K, M–4,2km, 11.00 i 12.30

– III Bieg Gotów 9.09.2012 Masłomęcz- Hrubieszów Ulica 10km 10.00

– XXII Bieg Unii Horodelskiej 30.09.2012 Horodło Hrubieszów Ulica, Półmaraton 10.00

Czytelniku LubieHrubie przygotuj się i wystartuj!

 

Inne biegi:

– 19.05.2012 r. Polska Biega LSM Lublin, ok. 4km, organizator Piotr Kitliński

–  2.06.2012 r. Biegi „Solidarności” w Lublinie 12,5km

– 2.06.2012 r. Amatorski Bieg Maratoński po Lublinie

– 5.08.2012 r. Bieg Jezior Łukcze – Krasne 3,8km

 

Opracował – mak

Na zdjęciu – Adam Kamieniarz wrócił po studiach do Hrubieszowa i udanie uczestniczy w biegach masowych, m.in. i w Puławach (zdj. ze str. PTKKF).