Festiwal strzelecki NT Ogólniaka w drugiej kolejce HLK

Po tygodniowej przerwie koszykówka ponownie zagościła w Hrubieszowie. 2 kolejka HLK nie przyniosła niespodzianek – faworyci pewnie rozstrzygnęli mecze na swoją korzyść. Kolejne , cenne dwa punkty zapisali po swojej stronie zawodnicy Trójki, Nowej Techniki Ogólniak i Ka2. Bez zwycięstwa pozostają ciągle drużyny Kościuszki i Ogólniak II.

W meczu Trójki z Ogólniakiem II dominował chaos, niedokładność i słabiutka skuteczność. gimnazjaliści wprawdzie prowadzili całe spotkanie , ale nie ustrzegli się mnóstwa błędów , głównie indywidualnych. Ogólniak nie pozostawał dłużny pudłując z wielu dogodnych sytuacji a ilość fauli popełnianych często w głupi sposób nie dała szans na polepszenie wyniku. Mecz zakończył się pewnym i zasłużonym zwycięstwem młodych graczy Trójki 34:18(8:2,4:4,13:4,9:8). Licealistów czeka sporo pracy jeżeli myślą o skutecznym rewanżu.

W kolejnym meczu Nowa Technika Ogólniak podejmowała na swoim terenie licealistów z Kościuszki. Gospodarze okazali się mało gościnni i już w pierwszej kwarcie rozwiali wszelkie wątpliwości kto wyjdzie z tego starcia zwycięsko.To był dzień Huberta Chachlera, który zdobył w sumie 32pkt – w tym 4-krotnie celnie trafił zza linii 6,75m. W sumie zwodnicy NT Ogólniak trafili dziewięć 3-ek, pudłując zaledwie kilka razy. Oprócz skutecznej gry w ataku agresywnie bronili nie dopuszczając przeciwników do klarownych akcji rzutowych. Mnóstwo strat Kościuszkowców było bezlitośnie zamienianych na łatwe punkty z kontrataku (choć popełnili kilka błędów). Kościuszko nie miał tego wieczoru siły rażenia i pomysłu na szybką, dynamiczną grę przeciwników. Mecz wygrała Nowa Technika 85:23 (23:3,13:3,25:8,24:9) umacniając się na pozycji lidera w tabeli.

Mecz zamykający koszykarski, niedzielny wieczór to rywalizacja Mechanicznej z Ka2 Team. V-ce Mistrzowie Ligi przyzwyczaili nas, że rozkręcają się powoli- tak też i było tym razem. Mozolnie budowana przewaga rosła z kwarty na kwartę aby w końcówce zakończyć mecz różnicą 29 pkt. Wynik i pewne 2 pkt mogą cieszyć ale gra zespołu jest ciągle chaotyczna i szarpana. Widoczny jest brak podziału ról a boisku co skutkuje niekonsekwencją w ataku i frustracją niektórych zawodników. Ka2-ki muszą nad tym zapanować jeżeli myślą o podjęciu jakiejkolwiek walki z Nową Techniką, która wydaje się jest poza zasięgiem wszystkich tegorocznych uczestników Ligi. Wracając do meczu i postawy Mechaników, to nie można im wiele zarzucić. Starali się jak mogli, Borek i Jarostwardo stawali w obronie jednak doświadczenie i boiskowe cwaniactwo było po stronie Ka2. Mecz zakończył się wynikiem 53:24 (14:9,12:10,8:2,19:3) dla Ka2-jek i umocnił ich na 2 miejscu w tabeli.

Następna kolejka 11.12.2016r zostanie rozegrana ponownie w ,,Staszicu”. Start godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy!

Ogólniak II vs. Nowa Technika Ogólniak                               godz.17.00

Ka2 Team vs. Trójka                                                      godz.18.00

Kościuszko vs. Mechaniczna                                      godz.19.00

IV kolejka  18.12.2016

Ogólniak II vs. Ka2 Team                                             godz.17.00

Nowa Technika Ogólniak vs. Mechaniczna          godz.18.00

Trójka vs. Kościuszko                                                    godz.19.00

V kolejka  ?

Ogólniak II vs. Kościuszko                                           godz.17.00

Mechaniczna vs. Trójka                                               godz.18.00

Ka2 Team vs. Nowa Technika Ogólniak                 godz.19.00

1.Nowa Technika Ogólniak                         24pkt 159:38

2. Ka2 Team                                                      24pkt 89:59

3. Mechaniczna                                                               2 3pkt 59:78

4. Trójka                                                             2  3pkt 49:92

5. Ogólniak II                                                    2  2pkt 43:69

6. Kościuszko                                                    2  2pkt 58:121