W dniach 22/23 września 2007 r. w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Województwa w Wielobojach Lekkoatletycznych i Młodzieżowy Mityng LA.

Niestety z Unii Hrubieszów nikt nie wystartował w wielobojach, więc dalej rekordzistami powiatu są Małgorzata Muzyczuk w 7 – boju i Marek Klinszport w 10 – boju.

Dopiero w drugim dniu zawodów pojawili się zawodnicy hrubieszowskiego klubu. 15 – letnia Aleksandra Szczęk wystartowała w biegu na 200 m. i wynikiem 26,89 sek. (rek. życiowy 26,52) zajęła 2 lokatę, ulegając o rok młodszej koleżance z Agrosu Zamość Karolinie Pyś, która uzyskała metę w 26,64 sek.

16 – letni Paweł Guzina (syn rekordzisty powiatu w trójskoku Andrzeja Guziny) uplasował się na 11 miejscu również w biegu na 200 m., a rezultatem 25,28 sek. ustanowił rekord życiowy (poprzedni 25,66). Bieg wygrał 18 – letni Paweł Mazowiecki ze Startu Lublin, czasem 22,92 sek.

W skoku w dal zwyciężyła 14 – letnia Magda Doroszczuk wynikiem 4.96 m. wyprzedzając młodszą o rok rywalkę Marlicką Monikę z Żaka Biała Podlaska o 35 cm. Bardzo dobre 2 miejsce w biegu na 600 m. wywalczyła 14 – letnia Maja Hojda wyn. 1:45,37 min. (drugi wynik w karierze) ulegając o rok starszej Oldze Ładnej z Radzynia Podlaskiego, która uzyskała 1:44,21 min.

W mityngu wystąpił Kamil Bełz obecnie reprezentujący AZS AWF Biała Podlaska w rzucie dyskiem 2 kg wynikiem 46.81 i pchnięciu kulą 7,256 kg – 15.88 m. zajął dwa razy drugą pozycję. Bieg na 100 m. wygrała Ewa Brzozowska obecnie AZS AWF Kraków w 13,21 sek.

Przypominam, że 25 września (wtorek) od godz. 10.00 na stadionie w Hrubieszowie odbędzie się Powiatowa Liga Lekkoatletyczna Szkół Ponad Gimnazjalnych, tzw. Licealiada. Startują dziewczęta i chłopcy w takich konkurencjach jak: 100 m., 400 m., 800 m. dz., 1500 m. chł., skok w dal, pchnięcie kulą, sztafeta 4 x 100 m.

W ubiegłym roku kolejność pierwszych trzech szkół wyglądała następująco: Dz. 1. ZS 2 Hrubieszów 1037 pkt., 2. ZS 3 Hrubieszów 965 pkt., 3. ZS 1 Hrubieszów 841 pkt., a indywidualnie najcenniejsze wyniki uzyskały: 130 pkt. Kuriata Ewelina LO Horodło kula 8.59 m., 121 pkt., Srokowska Agnieszka ZS 3 Hr. Kula 7.67 m., 120 pkt.,. Hojda Justyna ZS 2 Hr. Kula 7.64; CHŁOPCY: 1. ZS 2 Hrubieszów 1102 pkt., 2. ZS 3 Hrubieszów 1036 pkt., 3. ZS 1 Hrubieszów 966 pkt., naj. wyn. 126 pkt. Ka. Fedorowicz kula ZS 1 Hr.7,256 kg – 10.62, 118 pkt. Sternik Marcin ZS Tur. Kula 7,256 kg – 9.78, 116 pkt. Przeworski Tomasz ZS 3 Hr. w dal – 6.00 m.