REKLAMA

C3 Zwyżka

LubieHrubie.pl » Wiadomości

A A A

Hrubieszow.TV: XXVI sesja Rady Powiatu ws. odwołania starosty i zarządu - FOTO - WIDEO

Dodał: hrubieszow.tv

Data dodania: 2018-01-13

12 stycznia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie odbyła się XXVI nadzwyczajna sesja Rady Powiatu, której głównym punktem było głosowanie nad wnioskiem radnych opozycji o odwołanie starosty hrubieszowskiego, a tym samym - zarządu powiatu.

Reklama

 

W tajnym głosowaniu nad odwołaniem starosty 5 radnych było za, 12 przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. 

Tym samym wniosek opozycji został odrzucony. Obejrzyjcie, jak przebiegały obrady w relacji Hrubieszów.TV.

 


 

Zobacz też:

Hrubieszów: Wniosek w sprawie odwołania starosty i zarządu powiatu odrzucony 

Hrubieszów: Głosowanie nad odwołaniem Zarządu Powiatu odłożone 

Hrubieszów: Wniosek o odwołanie Zarządu Powiatu 

 

Podziel się:
« wstecz

FILMY:

GALERIA:


SKOMENTUJ:

Aby komentować zaloguj się, jeśli nie masz konta zarejestruj się.


KOMENTARZE: 51

Im dalej na wschód tym większy smród.Starosta ma rację o polityczej nagonce ,gdzie był PIS przez 3 lata,brakowało powodów do odwołania zarządu czy starosty ,nielegalne kopalnie ,śmiecie,biernie siedzenie w radzie dawało ciche przyzwolenie na przekręty,a tu na rok przed wyborami taki zonk.Radni Psl bez zapytań dyskusji maszynka do głosowania BMW czyli bierni, mierni, wierni .

2018-01-17 13:22:47 | autor: may1

@newer
Nie będę pogrążać tutaj szpitala...w jednym przypadku pomogli w innym zaszkodzili...jeśli chcesz kontaktu napisz na mojego maila. Jeśli chcesz odpowiedź, A podam Ci maila

2018-01-15 20:56:41 | autor: intheend

co ty starosta wygadujesz ,1 odwal się od P I S U zajmi się śmietniskiem zajmi się drogami które się rozłażą twierdze że doniosę do organów ścigania aby sprawdziły klasę asfaltu i grubość w tęczas zobaczymy jaką bęndźerz miał minę w raz z panem dyrektorem Mirosławem K i nie pieprz bzdur że chodzi o władze ,wyborcy osądzą

2018-01-15 17:31:20 | autor: kot11

Panie przewodniczący, starosto, zastępco i radni , wywieranie i naciskanie do podrabiania dokumentów i zmianie decyzji w dokumentach to kryminał . Czy to prowokacja polityczna, chyba w waszym wydaniu .

2018-01-15 16:46:15 | autor: hrubieszowiacy

Tej bandy nie da się w cywilizowany sposób odsunąć od pełnionych funkcji i stanowisk. Pozostaje jakaś społeczna inicjatywa i w ostateczności- taczki.
Panie Czerwonka, to nie jest tak, jak w powiedzeniu, że "ludzie, ludziom zgotowali ten los". Sam Pan sobie na to zapracował, i co najwyżej może Pan tylko błagać swoją rodzinę o przebaczenie, a nie obwiniać media i społeczeństwo. Wstyd, wstyd Panie Czerwonka.

2018-01-15 13:17:30 | autor: kaowiec

Ech Czerwonka, Twoja rodzina nie zasłużyła ale Ty tak! Na znacznie więcej!

2018-01-15 13:11:35 | autor: Krebs

W ogóle cała argumentacja... cała ta rad jest śmieszna!!! Dlaczego oni tak czekają na wyrok sądu? To starostę, zarząd można odwołać tylko po wyroku sądu? Do czego tym owieczkom jest wyrok??? Rada jest organem stanowiącym i kontrolnym. Już ponad rok temu powinni odwołać zarząd. Uniknęliby kompromitacji. Odwołać na podstawie analizy dokumentów, działalności itp. Takie mają uprawnienia! A oni muszą mieć wyrok sądu! Dlaczego? Bo pełnią funkcję służebną wobec Kuropatwy. Dają mu jeszcze jakiś czas pożyć za publiczne pieniądze. Co im szkodzi? :) Za swoje się nie bawią. Bawią się za nasze...

2018-01-15 13:06:31 | autor: Krebs

Bo niedopełnienie obowiązków służbowych, narażając tym samym na utratę zdrowia bądź życia jest chyba gorsza sprawą niż zniesławienie.

2018-01-15 12:55:36 | autor: newer

To jak pani dyr. ZOZ sie tak rwie do procesów cywilnych to może ja powinnam złożyć pozew o niedopełnienie obowiązków przez lekarza . Może coś jeszcze na tym ugram. Kase mają jak widać na nagrody to i na odszkodowania powinni mieć.

2018-01-15 12:48:44 | autor: newer

Panowie czy nielegalna kopalnia piasku i nielegalne śmietnisko to prowokacja polityczna. Panie starosto wstyd i kompromitacja w całym pana wystąpieniu.

2018-01-15 12:30:52 | autor: hrubieszowiacy

Ale szczegóły zachowam dla siebie

2018-01-15 11:07:28 | autor: intheend

Ale szczegóły zachowam dla siebie

2018-01-15 11:07:25 | autor: intheend

To było w 2013 r.

2018-01-15 11:05:53 | autor: intheend

intheend może opowiesz mi coś więcej o tym co piszesz z tym szpitalem bo chyba wiem o jaką sprawe chodzi jak to niedawno było.

2018-01-15 01:01:45 | autor: newer

Powinni odwołać nie zależnie od wyroku za sam zły wizerunek tego towarzystwa w mediach.

2018-01-15 00:58:15 | autor: newer

Ale ten Barczuk ,co on robi muchy łapie ale mina jak traktorzysty

2018-01-14 19:19:07 | autor: kot11

brudna ręka brudną rękę myje. I w sumie obie są brudne.

2018-01-14 15:26:26 | autor: df-fi

Właśnie, dlaczego tych dwóch radnych nie było na tak ważnej sesji i głosowaniu? czy to nie jest tak jak któreś z nas nie przyszłoby sobie do pracy? pozostawiam do myślenia na kogo oddać głos na jesieni, zapamiętajcie kto był i jak głosował.

2018-01-14 14:32:28 | autor: majk0987

Następne Ucho Prezesa .

2018-01-14 14:24:19 | autor: PawełW

Żenujący widok... banda maszynek do głosowania

2018-01-14 14:23:17 | autor: Sympatia

Po co radni czekają na orzeczenie sądu? Rada jest organem stanowiącym i kontrolnym. To oni powinni na podstawie dokumentów podjąć decyzję. Michale M po co Ci wyrok sądu? Oceniać zarząd powiatu to wasza kompetencja a nie sądu!!! A starostów można odwołać nawet bez zarzutów! :-)
Panie Barczuk, jesteś Pan ignorantem totalnym. Tym razem już nawet do rady nie wejdziesz! :-)

2018-01-14 14:22:39 | autor: Sympatia

KPINA

2018-01-14 14:20:00 | autor: PawełW

Art. 21 ust 2 ustawy o samorządzie powiatowym: "Radny obowiązany jest brać udział w pracach organów powiatu [...] do których został wybrany lub desygnowany". Skoro Marty tzn. że nie choroba i tzw. L4. Warto zapamiętać jak radny realizuje swoje ustawowe obowiązki, za które otrzymuje diety z publicznych pieniędzy i wyciągnąć wnioski przy kolejnych wyborach ! Nikt nikogo nie zmuszał do bycia radnym !

2018-01-14 14:16:13 | autor: samsam

Kłamstwa, manipulacje to są metody Józefa K, PSL jest mu tylko potrzeby do własnych interesów traktuje wszystkich instrumentalnie. Polityczna nagonka a on co robi polityką w każdym miejscu i czasie i tylko dla własnych interesów dla niego PSL nic nie znaczy najchętniej byłby teraz w PiS-e ale już nie nada.

2018-01-14 13:59:50 | autor: stańczyk

A MM pojechał sobie na narty. Bo to co się dzieje w Starostwie to mało istotne. To się nazywa szacunek dla wyborców.

2018-01-14 11:23:22 | autor: Nowiny1966

Czy tak świetnie funkcjonuje szpital wystarczy zapytać szeregowych pracowników,to będą wiadomości z pierwszej ręki a nie jakaś ściema na partyjnym zebraniu tak jak na tym filmie.To było zebranie partii co to "poprawia ciężką dolę chłopa" a nie rada powiatu.To całe towarzystwo jest do wymiany i mam nadzieję że nikt normalnie myślący nie zagłosuje więcej na kogoś tak żenującego jak widać na tym filmie.Ci ludzie się pogrążają zamiast przyznać że to nie deszcz pada w twarz i odejść.

2018-01-14 08:31:48 | autor: PawełW

Pomijając cały ten cyrk. Barczuk - żenada

2018-01-13 21:07:22 | autor: Ja-ro

Pogagadali, pogadali i tak g.wno z tego wyszło....

2018-01-13 20:53:55 | autor: Wkurzony

Wstyd władze powiatu, wstyd... jeszcze takie wypowiedzi.. szok

2018-01-13 20:47:16 | autor: majk0987

Na każdej imprezie PSL-owskiej tytułują się ludowcami.
No to lódowcy- na Grenlandię, tam wasze miejsce.
( przepraszam za to "ó' ).

2018-01-13 19:55:35 | autor: kaowiec

To nie nagonka polityczna. To bezmyślność.,niegospodarność,brak szacunku i honoru. Pytam czy nagonka polityczną są nielegalne kopalnie w Strzyżowie i Podhorcach. Lewy piasek na obwodnicę, pseudo rekultywacja,
Zdewastowane drogi, pogarda dla ludzi itd.i co Wy na to chłopy?.

2018-01-13 19:48:08 | autor: 234B

Panie starosto nie ma co się martwić- myslal Pan że do końca życia będzie Pan starostą. A demokracja wygląda nieco inaczej niż Pan sobie to może wyobrażał:)

2018-01-13 19:36:06 | autor: intheend

Zielone ludziki ,jeśli macie odrobinę (co wątpliwe bardzo ) jakiegoś honoru , to znikajcie ze sceny politycznej naszego powiatu.Przyzwyczailiście się do tego , że funkcję radnego traktujecie jako swój zawód.Niestety zawiedliście wszystkich i uczyniliście pośmiewisko z naszego miasta i powiatu. Potrzeba 15 taczek , aby wywieść was do Strzyżowa

2018-01-13 19:20:12 | autor: luk59

Barczuk do szkoły!!! :-) Poza tym rzygac się chce jak się patrzy na te oblicza. Te lisie oczka chłopa z Prehoryłego i przepite, błędne tego drugiego.

2018-01-13 18:11:59 | autor: Sympatia

To nie statek to jest od początku dziurawa stara łajba. Po drugie publiczne chwalenie się osiągnięciami typu drogi itp. urzędnikowi państwowemu chyba nie wypada, jakby nie patrzeć to tego typu infestycje naleźą do waszych obowiązków i za to bierzecie ogromne pieniądze.

2018-01-13 17:55:09 | autor: @007

czas rozwiazania jest bliski, żenujace jest to że statek tonie a orkiestra przygrywa do tańca

2018-01-13 17:42:50 | autor: lewin

Żenada

2018-01-13 17:39:34 | autor: kolo123

Brakowało tylko braw na koniec..... :(

2018-01-13 17:05:55 | autor: byly hrubieszowiak

Szanowny Panie Starosto i Wicestarosto. Czy sprawa zwózki niebiezpiecznych dla zdrowia ludzi i środowiska odpadów pod Strzyźowem to są teź powómienia? Przecieź gdyby nie anonimowi informatorzy i nagłośnienie przez tvn to ten nikczemny proceder trwał by w najlepsze.

2018-01-13 16:40:51 | autor: @007

Cóż.....peseelowcy sami się pogrążyliscie. A co do Pani dyrektor szpitala....hmmm kiedyś złożyła pozew do prokuratury o "straszne "znieważenie szpitala tu na tym portalu za wspis który okazał się prawdą. A mianowicie karygodne zachowanie osób z personelu w szpitalu. Oczywiście było przesłuchanie na Policji.
Niestety tak kończy się buta i arogancja rządzących w małej naszej "ojczyźnie " gwoździem do trumny politycznej.

2018-01-13 15:36:48 | autor: intheend

Cóż.....peseelowcy sami się pogrążyliscie. A co do Pani dyrektor szpitala....hmmm kiedyś złożyła pozew do prokuratury o "straszne "znieważenie szpitala tu na tym portalu za wspis który okazał się prawdą. A mianowicie karygodne zachowanie osób z personelu w szpitalu. Oczywiście było przesłuchanie na Policji.
Niestety tak kończy się buta i arogancja rządzących w małej naszej "ojczyźnie " gwoździem do trumny politycznej.

2018-01-13 15:36:48 | autor: intheend

Bez komentarza. Dno.

2018-01-13 14:44:09 | autor: 234B

A najbardziej ubawiła mnie riposta Kuropatwy w stosunku do radnego Doleckiego, aby ten przeprosił dyrektorkę szpitala, bo szpital w Hrubieszowie funkcjonuje wspaniale i pieniądze, które przez błąd Laskowskiej przepadły, zostały odzyskane.
I to jest argument naszego starosty!
Szpital w zapaści, kadry lekarskiej brak, pensje pielęgniarek żenujące - tak rządzi Pani Dyrektor, która moim zdaniem jest największym szkodnikiem i nieszczęściem hrubieszowskiej służby zdrowia. I jeszcze nie tak dawno otrzymała wysoką nagrodę. Pan Starosta hojny i umi dawać swoim. Tych niepokornych już dawno pogonił.
Panie Kuropatwa powiem szczerze- rzygać mi się chce jak Pana widzę i słyszę.

2018-01-13 13:55:40 | autor: kaowiec

Oglądając ten cyrk zwany Nadzwyczajną Sesją Rady Powiatu oraz widząc gęby "zielonej "części radnych nasuwa się pewna mądrość- mianowicie -pluń świni w oczy a ona udaje że deszcz pada.Jest to żenujące , że prawie w całym kraju mówi się o Hrubieszowie ale w kontekście panującej korupcji i kolesiostwie , które trudno wyeliminować. Na szczęście są ludzie porządni , którym zła opinia o naszym mieście nie pozwala cicho siedzieć i bezczynnie patrzeć na poczynania "zielonych" Interpretacja i znajomość prawa przewodniczącego powiatu też świadczy o jego niekompetencji. Tak -"zieloni " czas dla was się skończył i powinniście być tam gdzie wasze miejsce -na zielonej trawce

2018-01-13 13:00:16 | autor: luk59

Przewodniczący Barczuk też chciał zabłysnąć jako znawca prawa i coś bredził że w innych krajach to trzeba udowodnić winę a w Polsce to trzeba przedstawić dowody na niewinność ???! Nie panie Barczuk w Polsce jest tak samo tylko trzeba rozumieć co się mówi . Prokuratura przedstawiła dowody na fałszowanie dziennika budowy i jest świadek tego procederu . Jest także pozostawiony zarzut nakłaniania do fałszerstwa . Sprawa jest prosta jak budowa cepa . Teraz sąd ma tylko za zadanie sprawdzić czy zarzuty są wiarygodne i na tej podstawie wydać wyrok . Niech pan więcej nie interpretuje prawa bo jeśli pan będzie nadal doradzał swoim pupilom i wykładał prawo jak w rzeczywistości alternatywnej to zakopie pan ich poniżej dna . Myślałem że w tym starostwie to jest tylko dwóch ancymonków którzy robili źle ale jak widać panie Barczuk nie odstaje pan od reszty . Takie myślenie że prawo jest złe a nie ludzie którzy źle robią to daje do myślenia i należało by się przyjrzeć innym decyzjom pana czy aby przypadkiem się nie okazało że działa pan według swojego widzimisie a nie według obowiązującego prawa :)

2018-01-13 12:14:54 | autor: Atos

Nie no starosta ma rację Wysypisko w Strzyżowie - typowo nagonka polityczna!

2018-01-13 12:13:44 | autor: j.konor

Wysypisko w Strzyżowie - narażenie zdrowia i życia ludzi, nielegalne kopalnie, rozjechane drogi, dramatyczny stan opieki zdrowotnej (nagroda dla Pani dyrektor), brak jakichkolwiek działań na rzecz rozwoju... kolesiostwo, nepotyzm, niszczenie niewygodnych ludzi to też kampania? Jak ten nielot z Prehorylego i drugi szkodnik mogą w ogóle mówić o uczciwości? To jakaś komedia? :-)

2018-01-13 12:03:20 | autor: Sympatia

HGW mówiła że komisja w sprawie reprywatyzacji to sprawa polityczna a póżniej okazała się że jest troche inaczej

2018-01-13 11:30:03 | autor: hrubek2

Przy tak poważnych zarzutach w wyniku bardzo długiego śledztwa prowadzonego przez Wydział ds Korupcji Komendy Wojewódzkiej Policji i Prokuraturę Okręgową w Zamościu... oni kreują się na ofiary! :-) Zabawne

2018-01-13 11:19:09 | autor: Sympatia

Głosowanie tajne przez jawne - wiadomo 5 głosów opozycji za odwołaniem zarządu, a 12 "sprawiedliwych" z PSL-u przeciw. 2 osoby nieobecne, w tym wice-przewodniczący, wszystko wiedzący radny Miścior.
I ten pożałowania godny model prowadzenia sesji przez Barczuka- jak widać głównego arbitra prawa i porządku.
Panie Barczuk, jakbyś Pan tak gadał na swoim polu, to powiędły by panu wszystkie kapusty i kalafiory!

2018-01-13 11:02:59 | autor: kaowiec

Co to jest? -Filmowa dokumentacja farsy w wykonaniu,,zielonych".

2018-01-13 10:53:57 | autor: hrubieszowiaczek