4 grudnia 2023

45 lat zespołu Lotos [ZDJĘCIA]

W dniu 16 listopada obchodzono uroczystość pięknego jubileuszu, 45-lecia zespołu „Lotos”, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Werbkowicach.

Reklamy

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście:

– Mariusz Tłuczek – kierownik Filii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Zamościu,

Reklamy

– Aneta Karpiuk – starosta hrubieszowski,

– Agnieszka Skubis-Rafalska – wójt gminy Werbkowice,

– Bogumiła Szura – były dyrektor GOK w Werbkowicach,

– Katarzyna Serafin – były dyrektor GOK w Werbkowicach,

– członkowie zespołów działających przy GOK w Werbkowicach – zespołu śpiewaczy „Górzanki” z Gozdowa, Kapeli z Honiatycz, kapeli podwórkowej STAH,

– Jadwiga Iwon i Janina Chrząstowska – byłe członkinie zespołu Lotos.

Przeczytaj: Złote Gody w Werbkowicach [ZDJĘCIA]

To już prawie pół wieku zespół „Lotos” z zaangażowaniem i pasją popularyzuje bogactwo folkloru miejscowego, regionalnego, uświetniając wydarzenia kulturalne na poziomie gminy, regionu, kraju, a nawet za granicą.

W swoim repertuarze mają wiele piosenek ludowych przekazywanych z pokolenia na pokolenie, ukazujących dawne obrzędy sprawiając, że wciąż mamy możliwość doceniania piękna zwyczajów z życia wsi polskiej.

Goście przekazali wiele pięknych życzeń i podziękowań za wieloletnią pracę na rzecz pielęgnacji tradycji ludowych regionu. W imieniu marszałka województwa lubelskiego Mariusz Tłuczek przekazał zespołowi „Lotos” list gratulacyjny.

Życzymy zespołowi „Lotos” wielu dalszych sukcesów i dalszej owocnej współpracy! – podsumowuje jubileusz GOK w Werbkowicach.

Zobacz też:

Złote Gody w Uchaniach [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →źródło i fot. GOK w Werbkowicach / FB