Bezpłatna mammografia w powiecie hrubieszowskim

W połowie sierpnia powiat hrubieszowski odwiedzi mobilna pracownia mammograficzna. Bezpłatnych badań mammograficznych będzie można przeprowadzić w Trzeszczanach, Werbkowicach, Mirczu, Dołhobyczowie, Horodle i Uchaniach.

Reklamy

Wznawiane zostaje wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentek oraz personelu medycznego badania będą wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko trzy panie, co zapewnia możliwość utrzymania dystansu 2 metrów. Przed badaniem pracownicy medyczni zmierzą temperaturę i poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji będą także środki do dezynfekcji rąk.

Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

***

W badaniu mogą wziąć udział kobiety w wieku 50 – 69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, a także:

• nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy

• lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w miejscowościach:

Trzeszczany – 13 sierpnia 2020 w godzinach od 9.00 do 12.30 za Urzędem Gminy, Trzeszczany Pierwsze 194

Werbkowice – 13 sierpnia 2020 w godzinach od 13.10 do 17.00 przy Urzędzie Gminy, ul. Zamojska 1

Mircze – 13 sierpnia 2020 w godzinach od 9.00 do 16.00 przy Gminnej Bibliotece Publicznej, ul. Kryłowska

Dołhobyczów – 14 sierpnia 2020 w godzinach od 8.00 do 15.00 przed Urzędem Gminy, ul. Spółdzielcza 2a

Horodło – 17 sierpnia 2020 w godzinach od 10.00 do 17.00 przy Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Hrubieszowska 1

Uchanie – 18 sierpnia 2020 w godzinach od 9.00 do 12.30 przy Urzędzie Gminy, ul. Partyzantów 1

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Przypominamy, że badania wykonywane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi nie wymagają skierowania, a tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Dlatego też, zachęcamy wszystkie Panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań we wcześniej umówionym terminie o nie zwlekanie z rejestracją na mammografię.

info i grafika: Lux Med