9 grudnia 2023

Brodzica: Zabrał kluczyki od BMW i nie dopuścił do dalszej jazdy pijanego kierowcy

Wczoraj w miejscowości Brodzica, pijany 44-letni kierowca BMW został ujęty przez innego kierującego, który zabrał mu kluczyki, nie dopuścił do dalszej jazdy i powiadomił policję.

Reklamy

 

Wczoraj po godzinie 21:00 policjanci hrubieszowskiej drogówki udali się do miejscowości Brodzica, gdzie według zgłoszenia na drodze krajowej K-74 ma stać w poprzek jezdni pojazd marki BMW. Zachodziło podejrzenie, że kierowca może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Według zgłoszenia mężczyzna został ujęty przez innego kierowcę.

Po przybyciu na miejsce, policjanci zastali pojazd marki BMW stojący w poprzek prawego pasa ruchu. Przód pojazdu znajdował się na poboczu. Jak ustalili policjanci, 26-letni zgłaszający jechał w kierunku Werbkowic, kiedy zauważył BMW jadące z naprzeciwka, które nagle zjechało na pobocze i zatrzymało się w poprzek jezdni.

Reklamy

26-letni kierowca zatrzymał swój pojazd i mając podejrzenie, że kierowca może znajdować się w stanie nietrzeźwości, zabrał mu kluczyki, nie dopuścił do dalszej jazdy i powiadomił policję.

Po przybyciu na miejsce mundurowych, kierowca BMW awanturował się i odmówił przeprowadzenia badania na zawartość alkoholu w organizmie. Od 44-letniego mieszkańca gminy Werbkowice pobrano krew do badań.

Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Na wyróżnienie zasługuje postawa 26-letniego kierowcy z Dołhobyczowa, który powstrzymał kierowcę BMW od dalszej jazdy, powiadomił policję i prawdopodobnie zapobiegł kolejnej tragedii na drodze.

 

 

źródło: KPP Hrubieszów (E.K.)