21 czerwca 2024

Code Week w Honiatyczach

W dniach 7 – 22 października Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Honiatyczach uczestniczyła w europejskim przedsięwzięciu pod nazwą „CODE WEEK 2017”.

Reklamy

 

To kolejna inicjatywa podjęta przez panią Katarzynę Lachowską w ramach wdrażania innowacji pedagogicznej z pilotażu programowania.

Uczniowie klas II-VII szkoły podstawowej i II – III gimnazjum chętnie uczestniczyli w zorganizowanych zajęciach. Tygodniem programowania zostały również objęte dzieci oddziału zerowego, które przy pomocy ozobotów mogły napisać swój pierwszy i działający program.

Reklamy

W ramach działań programistycznych pod tytułem “Coś dla małego i dużego. Ozoboty i Lego Mindstorms” uczniowie mieli okazję każdego dnia podjąć inną aktywność. Pracowali w środowiskach Scratch, Ozoblocky.

Dodatkową atrakcją były zajęcia z ozobotami, które zagościły na stałe jako pomoce dydaktyczne praktycznie na wszystkich przedmiotach, nie tylko na zajęciach komputerowych i informatyce. Uczniowie mieli również okazję do złożenia robota Lego Mindstorm, do którego napisali samodzielnie swój pierwszy program.

Reklamy

Szczegółowe relacje z każdego dnia działań można śledzić na stronie: www.szkolahoniatycze.pl. Uśmiechnięte i zadowolone twarze dzieci to najlepsza zachęta do podejmowania kolejnych tego typu działań w zakresie programowania i kodowania.