Czerniczyn: Rozmawiali o bezpieczeństwie podczas zbliżających się ferii zimowych

O tym, jak bezpiecznie bawić się w trakcie zimowego wypoczynku oraz rozsądnie korzystać z uroków tej pory roku, rozmawiali policjanci podczas dzisiejszego spotkania w Szkole Podstawowej w Czerniczynie.

Reklamy

 

Hrubieszowscy policjanci w trakcie spotkań z dziećmi i młodzieżą rozmawiają o bezpiecznym korzystaniu z uroków zimy oraz bezpiecznym wypoczynku podczas zbliżających się ferii zimowych.

Mundurowi przestrzegają przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne oraz przed innymi ryzykownymi zachowaniami. Mają nadzieję, że przypomniane zasady bezpieczeństwa uchronią dzieci przez przykrymi doświadczeniami oraz pozwolą na bezpieczną organizację wolnego czasu.

Dzisiaj mundurowi spotkali się z uczniami oraz ich wychowawcami ze Szkoły Podstawowej w Czerniczynie.

Bardzo istotnym tematem, który zawsze wzbudza duże zainteresowanie, jest bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym. Nawet najmłodsi wiedzieli, jak istotna jest właściwa widoczność na drodze oraz konieczność noszenia elementów odblaskowych.

Przy tej okazji policjanci po raz kolejny zachęcają organizatorów wycieczek oraz wyjazdów na zimowiska do zgłaszania kontroli autokarów. Przypominamy, że kontrolę taką najlepiej zgłosić z kilkudniowym wyprzedzeniem, dzwoniąc na numer 84-696-62-80 lub 84-696-62-60.

 

źródło i fot. KPP w Hrubieszowie / E.K.