Dołhobyczów: Chciała pomóc – została okradziona

Policjanci z Posterunku Policji w Dołhobyczowie, zatrzymali wczoraj 23-latka, który ukradł 88-letniej kobiecie portfel. Jak się okazało młodzieniec najpierw poprosił starszą panią o pożyczkę kilku złotych na bilet. Następnie gdy kobieta wyjęła portfel, 23-latek wyrwał go z jej rąk i uciekł.

Reklamy


Do zdarzenia doszło wczoraj w m. Dołhobyczów.

Jak wynika z ustaleń policji, 88-letnia kobieta czekała na przystanku na przyjazd autobusu. W pewnym momencie podszedł do niej młody, nieznany jej mężczyzna i poprosił, aby pożyczyła mu kilka złotych na bilet. Kobieta chcąc pomóc młodzieńcowi, wyjęła z kieszeni portfel  i przekazała mu kilka monet. Wtedy ten, wyrwał jej portfel z rąk i uciekł.

W portfelu znajdowały się pieniądze w kwocie 400 zł. Kobieta po powrocie do domu opowiedziała o zdarzeniu znajomej, która niezwłocznie poinformowała policję.

Policjanci z Posterunku Policji w Dołhobyczowie, już kilka godzin po zdarzeniu, zatrzymali sprawcę kradzieży. Jak się okazało jest nim 23-letni mieszkaniec gm. Dołhobyczów. Mężczyzna miał przy sobie tylko część skradzionych pieniędzy.

Jak ustalono resztę gotówki najprawdopodobniej przegrał na automatach do gry. Teraz za swój czyn 23-latek odpowie przed sądem.źróło: KPP Hrubieszó (E.K.)