Dołhobyczów: Orszak Trzech Króli

W dniu 6 stycznia w Święto Objawienia Pańskiego potocznie zwanego Świętem Trzech Króli społeczeństwo Dołhobyczowa po raz kolejny uczestniczyło w tym wydarzeniu.

Reklamy


„Józefie stajenki nie szukaj

I do gospody nie pukaj

Z Maryją do nas przyjdź

Przynieście ze sobą Dziecinę

Jest miejsce w naszej rodzinie.”

 

Świętowanie rozpoczęto Mszą Świętą w Kościele pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Dołhobyczowie. Po jej zakończeniu kolorowy Orszak przemaszerował do Stajenki w Przygranicznym Centrum Kultury i Rekreacji by oddać pokłon Bożej Dziecinie.

Kolejnym punktem świętowania były Jasełka w wykonaniu uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Oszczowie, wspólny opłatek, degustacja potraw wigilijnych i wspólne radosne kolędowanie. Swój talent muzyczny zaprezentował również młody artysta Karol Smagała, grając piękne kolędy.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom, którzy pomimo mroźnej aury szli jak Trzej Królowie za Gwiazdą z zawołaniem „Do Stajenki”. W sposób szczególny dziękujemy Warsztatom Terapii Zajęciowej w Oszczowie za tak aktywne uczestnictwo. I tak wszyscy dołączyliśmy do wielu Orszaków w Polsce jak i na świecie, które w tym roku odbywały się pod wspólnym hasłem „Pokój i dobro”.

 

Współorganizatorami wydarzenia byli:

Parafia pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Dołhobyczowie

Wójt Gminy Dołhobyczów

Przygraniczne Centrum Kultury i Rekreacji w Dołhobyczowie

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Oszczowie

Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Dołhobyczów

 

„Zaprowadź mnie, prosto do Betlejem

Zaprowadź mnie, gdzie Bóg narodził się

Zaprowadź mnie, nie mogę spóźnić się.”źródło i fot. PCKiR Dołhobyczów